Książę George ma odegrać ważną rolę podczas koronacji króla Karola. Kate i William stawiają warunki

Koronację króla Karola III zaplanowano na 6 maja 2023 roku. Do mediów przedostały się nowe informacje na temat wydarzenia. Jak się okazuje, król ma specjalne plany wobec księcia George'a. Te mają się jednak nie podobać jego rodzicom, księżnej Kate i księciu Williamowi.

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Monarcha pieczołowicie przygotowuje się do dnia, w którym będą na niego zwrócone oczy całego świata. Z pewnością tego typu przedsięwzięcie wymaga nie tylko ogromnej pracy całego sztabu specjalistów, ale i pozostałych członków rodziny królewskiej. Książę William, jak przystało na następcę tronu, będzie miał specjalne obowiązki. Król natomiast chce, by jego wnuczek, książę George również odegrał ważną rolę. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wszyscy znają króla Wielkiej Brytanii. A kto zasiada na tronie Belgii czy Danii? Monarchie w Europie

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Książę George ma odegrać ważną rolę podczas koronacji króla Karola. To nie podoba się jego rodzicom 

Oczekuje się, że siedmioletnia księżniczka Charlotte i czteroletni książę Louis wezmą udział w nadchodzącej koronacji jedynie jako widzowie. Wynika to prawdopodobnie z ich młodego wieku, jak i faktu, że nie są bezpośrednimi spadkobiercami tronu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku księcia George'a, który zaraz po ojcu, księciu Williamie, jest w kolejce do brytyjskiej korony. Jak podaje "The Sunday Times", dziesięcioletni arystokrata na prośbę króla ma odegrać ważną rolę podczas koronacji, nie ujawniono jednak dokładnie, jak miałoby to wyglądać. W ten sposób chcą pokazać mu, jak ważne jest zaprezentowanie ciągłości w monarchii. 

To także wyraźny sygnał mówiący o przyszłości monarchii, a on sam dostanie coś, czego nie zapomni do końca życia. To na pewno coś nowego - ta koronacja robi się coraz to ciekawsza - powiedział historyk Hugo Vickers w rozmowie z "Times".

Książęta George, Louis i CharlotteKsiążęta George, Louis i Charlotte Marcin Nowak/REPORTER/East News

Plotkuje się, że Kate i William mieli jasno stwierdzić, że George nie powinien być poddawany "przytłaczającemu stresowi i kontroli", jeśli weźmie udział w koronacji. Oznaczałoby to zerwanie z tradycją, gdyby George pojawił się na ceremonii, gdyż podczas ostatnich dwóch koronacji młodzi spadkobiercy (Karol III i Elżbieta II) nie brali czynnego udziału i po prostu obserwowali wydarzenie wraz z innymi członkami rodziny.

'Love Island'. Karolina Gilon ma niespodziankę dla uczestników siódmego sezonu"Love Island". Gilon zaczęła nowy sezon od niespodzianki. Widzowie się wściekli

Nie jest tajemnicą, że księżna Kate i książę William od lat robią, co mogą, by ich pociechy mogły liczyć chociaż na namiastkę normalnego życia, mimo ciążących im tytułów. 

Więcej o: