Książę George

Książę George

Książę George to kilkuletni członek brytyjskiej rodziny królewskiej, którego narodziny śledziły media na całym świecie. Jest pierwszym dzieckiem Wilhelma księcia Cambridge i księżnej Cambridge – Katarzyny. Książę George jest trzecim w kolejności do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Imię i nazwisko: George Alexander Louis , Prince George of Cambridge
Dynastia: Windsorowie
Data urodzenia:22.07.2013 roku
Miejsce urodzenia: Londyn

Kim jest Książę George?

Książę George jest prawnukiem Królowej Elżbiety II i Księcia Edynburga. Jego dziadkami ze strony ojca są tragicznie zmarła jeszcze przed jego narodzinami Księżna Diana i syn Królowej – książe Karol. Ze strony matki dziadkami małego księcia są Carole i Michael Middletonowie. Rodzicami George’a są książę Wilhelm i księżna Katarzyna. Książę George ma młodszą siostrę Karolinę, która urodziła się w 2 maja 2015 roku. Książę George jest trzeci w kolejności do tronu królewskiego i ma realne szanse na to, że pozostanie królem. Przed nim są jego dziadek książę Karol oraz ojciec książę Wilhelm.

Narodziny księcia

Media na całym świecie śledzą wszystkie wydarzenia dotyczące członków rodziny królewskiej, stąd plotki o tym, że Księżna Katarzyna jest w ciąży pojawiały się kilkukrotnie wcześniej. Pierwsza informacja potwierdzająca dotychczasowe przypuszczenia o ciąży została przekazana, kiedy Księżna Katarzyna ze względu na stan zdrowia trafiła do szpitala. Po krótkim pobycie jej stan ustabilizował się, a w dniu 14 stycznia 2013 roku podano informację o tym, że w połowie lipca na świat przyjdzie potomek Królowej Elżbiety II. Na narodziny dziecka przed Szpitalem Świętej Marii w Londynie czekali nie tylko najbliżsi, ale także Brytyjczycy, turyści przebywający w Wielkiej Brytanii, a wraz z nimi media z całego świata.
Książę urodził się 22 lipca 2013 roku po godzinie 16-tej czasu brytyjskiego, a przy porodzie obecny był jego ojciec Książę Wilhelm. Narodziny chłopca obwieszczono w dniu 23 lipca 2013 roku za pomocą 103 salw w londyńskim Garden Parku oraz w Tower. Książę George został przedstawiony tłumowi czekającemu na ten moment na schodach prywatnej Kliniki Lindo w Szpitalu Św. Marii. Chrzest księcia odbył się dopiero w październiku w Kaplicy Królewskiej w Pałacu Św. Jakuba, a w jego trakcie George dostał aż siedmioro rodziców chrzestnych.

Zobacz też:

księżna Kate - książę William - księżniczka Charlotte - książę Louis

książę george

Więcej o:

książę george

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.