Gdy Brytyjczycy nie ochłonęli jeszcze po Tropping the Colour, czyli uroczystej defiladzie z okazji urodzin nowego króla - Karola III, media na całym świecie ponownie rozpisują się o rodzinie królewskiej. Wszystko za sprawą uroczego zdjęcia, które monarchia wstawiła z okazji Dnia Ojca. To święto w Zjednoczonym Królestwie obchodzone jest w trzecią niedzielę czerwca, która w tym roku przypada 18. dnia miesiąca. Historia tzw. Father's Day sięga XX wieku, kiedy sierota Grace, mieszkająca w Fairmount (Zachodnia Wirginia w Stanach Zjednoczonych), po tragedii górniczej, w której zginęło 362 mężczyzn, namówiła lokalnego księdza na zorganizowanie mszy ku czci zmarłych ojców. W Wielkiej Brytanii świętowanie tego dnia przyjęło się po wojnie.
Jak co roku, monarchia publikuje z tej okazji wyjątkową, zawsze nową fotografię księcia Williama i trójki jego pociech - dziewięcioletniego George'a, ośmioletniej Charlotte i pięcioletniego Louisa. W 2023 roku cała czwórka ubrała się na niebiesko. Książę Walii założył na tę okazję niebieską koszulę i spodnie, starszy syn ubrany był w jeansy i koszulę z długim rękawem, a młodszy krótkie spodenki i sweter. Księżniczka Charlotte, jak na prawdziwą damę przystało, ubrana była w uroczą sukienkę w kwiatki. Uśmiechom nie było końca, jednak to, co naprawdę przykuwa uwagę to fakt, jakie dzieci księcia Walii są już duże. Cały świat w końcu pamięta, jak każde z nich było jeszcze noszone na rękach.
No i spójrzcie tylko na zawadiacką minę małego Louisa. Jak zawsze cała fotografia należy wyłącznie do niego.
Zaledwie godzinę od publikacji zdjęcia polubiono je niemal 200 tys. razy. Pod nim pojawiła się dosłownie lawina komentarzy zachwyconych internautów. "Najlepsze zdjęcia, które pokazują prawdziwą miłość i szczęście pomiędzy ojcem i jego dziećmi. Proste i piękne" - zachwycała się jedna z internautek. "Charlotte wygląda jak jej prababcia. Serce Williama musi bić szybciej za każdym razem, gdy ją widzi"- napisała z kolei inna.
Komentarze (1)
Książę William świętuje Dzień Ojca. Wyjątkowe zdjęcie z wszystkimi dziećmi. Spójrzcie na minę Louisa!