Afera wokół "piosenki o dupie" w TVP. Stacja zabiera głos. Podjęła decyzję

Utwór "Booty", który został zakwalifikowany do finału polskich preselekcji do Eurowizji, wywołał oburzenie wśród Rady Programowej TVP. Sugerowano, że piosenka powinna zostać usunięta. Stacja podjęła decyzję.

Wśród listy piosenek zakwalifikowanych do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji znalazł się utwór Ahleny. "Booty" spodobała się jurorom z TVP, jednak przez kontrowersyjny tekst rozpętała się burza. Głos zabrał Janusz Daszczyński, członek Rady Programowej Telewizji Polskiej i określił tę sytuację jako "skandaliczne niedopatrzenie". Wypowiedziała się także sama piosenkarka. Okazało się, że TVP podjęła decyzję. Piosenka nie zostanie usunięta z preselekcji, tekst zostanie także niezmieniony.

Zobacz wideo Hyży o utworze na Eurowizję: Chciałam w nim przekazać moją historię

Burza wokół piosenki Ahleny "Booty". TVP podjęła decyzję

Tekst wywołał tak duże kontrowersje, ponieważ w piosence "Booty", Ahlena śpiewa o pupie.

Dupa, dupa, dupa, dupa, dupa taka tłusta. Wiem, że naprawdę, naprawdę, naprawdę tego chcesz. Wszystkie jego su*i mnie nienawidzą, nienawidzą mnie, nienawidzą mnie, są wściekłe. Mogę mieć ciebie, jego i jego ojca też - brzmi tekst utworu.
 

Wokalistka w swoim oświadczeniu podkreśliła, że piosenka jest wielowymiarowa i dotyczy także akceptacji siebie oraz ciałopozytywności.

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że podczas posiedzenia rady przedstawiciele Telewizji Polskiej przyznali, że tekst piosenki może być problematyczny i postanowiono rozpatrzeć to, czy piosenka powinna zostać wycofana z niedzielnego koncertu preselekcyjnego do tegorocznej Eurowizji. Według doniesień serwisu Telewizja Polska zdecydowała się jednak pozostawić utwór "Booty" i to w niezmienionej wersji.

Spółka informuje, że nie ma przesłanek, aby podważyć wybór komisji konkursowej - przekazało biuro prasowe Telewizji Polskiej portalowi Wirtualnemedia.pl.

Sama Ahlena w mediach społecznościowych poinformowała, że mogłaby rozważyć zmianę tekstu piosenki. TVP jednak tego nie wymaga.