Książę Harry zarzucił Camilli donosicielstwo. Nazwał ją "niebezpieczną" kobietą

Książę Harry opowiedział w swojej biografii "Spare", jak wyglądały początki małżeństwa króla Karola III i królowej małżonki Camilli. Kobieta nie została ciepło przyjęta przez synów Diany. Camilla miała donosić prasie szczegóły prywatnych rozmów z księciem Williamem.

Głośna biografia księcia Harry'ego "Sprare" już 10 stycznia 2022 r. trafi do sprzedaży. Do prasy trafiają fragmenty publikacji i wygląda na to, że książę specjalnie się nie ograniczał i nie cenzurował własnych wypowiedzi. Usłyszeliśmy już, jak Harry stracił dziewictwo ze starszą kobietą na polu za pubem pełnym ludzi i uczestniczył w ślubie księcia Williama i księżnej Kate z odmrożonym penisem.  W książce zostaje też poruszony wątek Camilli. Jak się okazuje, synowie Diany odradzali ojcu to małżeństwo.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Książę Harry w "Spare" poruszył wszystkie ważne wątki dotyczące rodziny królewskiej. Co miał do powiedzenia o Camilli? Odradzał ojcu małżeństwo

Relacja króla Karola III i królowej małżonki Camilli od lat budziła kontrowersje. Ludzie kochali księżną Dianę i uważali, że Camilla jest złą postacią w tej bajce. Oskarżano ją, że przynosi jedynie szkody i cierpienie. Kiedy w jednym z wywiadów Diana wyznała, że "było ich troje w tym małżeństwie" cała nienawiść skupiła się właśnie na Camilli. W "Spare" książę Harry przyznał, że kiedy dowiedział się o decyzji ojca, obwiał się, że będzie źle traktowany przez nową macochę. 

Pamiętam, że zastanawiałem się, czy Camilla będzie dla mnie okrutna. Czy będzie jak wszystkie niegodziwe macochy w opowieściach - napisał.

Książę Harry i książę William prosili ojca, aby nie wiązał się z kobietą, która tak bardzo przyczyniła się do nieszczęścia i cierpienia ich matki. Król Karol III nie posłuchał synów i postawił na pierwszym miejscu swoje szczęście. 

Will i ja poprosiliśmy go, aby tego nie robił, mój ojciec posunął się dalej. Mimo goryczy i smutku, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia - dodał.

Jak się okazuje, królowa małżonka Camilla działała zgodnie ze szczegółowym planem, który wcześniej skrzętnie uknuła. 

Zaczęła rozwijać swoją długoterminową strategię, kampanię skierowaną na małżeństwo, a z czasem na Koronę (z błogosławieństwem naszego ojca, jak przypuszczaliśmy) - napisał.

Książę Harry wspomniał też o swoich ówczesnych obserwacjach dotyczących lojalności nowej partnerki jego ojca. W prasie zaczęły pojawiać się artykuły ze szczegółami z prywatnego życia księcia Wiliama. Książę Harry wyznał, że to Camilla miała donosić mediom o jego bracie. 

We wszystkich gazetach zaczęły pojawiać się historie o jej rozmowach z Wiliamem, historie, które zawierały wiele szczegółów. Żaden nie pochodził oczywiście od mojego brata - wyznał.
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Książę Harry nazywa macochę "niebezpieczną kobietą"

W trwającym 60 minut wywiadzie dla stacji CBS, książę Harry opowiedział dziennikarzowi, Andersonowi Cooperowi m.in. o swoich relacjach z królewską małżonką. Do emisji nagrania doszło jeszcze przed premiarą biografii. Określił wówczas Camillę mianem "niebezpiecznej kobiety".

Chciała podreperować swój wizerunek. To uczyniło ją niebezpieczną kobietą z powodu powiązań, jakie miała z brytyjską prasą - powiedział książę w wywiadzie.
 

Wcześniej w wywiadzie książę uznał, że Camilla zawsze była tą "inną kobietą" w małżeństwie jego rodziców. Jak przyznał:

Była złoczyńcą. Była trzecią osobą w ich małżeństwie.

Wygląda na to, że szanse na pogodzenie się księcia Harry'ego z rodziną królewską po premierze "Spare" staną się naprawdę znikome. Książę Harry postawił na bezwzględną szczerość, nie licząc się z ewentualnym przestawieniem najbliższych w złym świetle. Czy to otwarte wypowiedzenie wojny? Już wiadomo, że podczas koronacji króla Karola III jego syn, Harry, nie będzie pełnił żadnej oficjalnej funkcji

 
 

Zobacz też: Modelka zdradziła mroczne tajemnice rezydencji Playboya. "Hugh Hefner wymierzał kary za odmowę seksu"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.