Książę Harry i książę William błagali ojca, by nie żenił się z Camillą. Węszyli spisek. Na tym nie koniec

Królowa małżonka Camilla nie miała łatwego startu w rodzinie królewskiej. Synowie monarchy mieli nie chcieć, aby została jego drugą żoną.

Już niedługo ukaże się autobiografia księcia Harry’ego, która ma zawierać skrywane do tej pory szczegóły z życia młodszego syna króla Karola III. Mimo że oficjalna premiera "Spare" ("Zapasowy") zaplanowana jest na 10 stycznia, to już teraz do sieci trafiają jej fragmenty. W jednym z nich książę wspomina, że on i jego brat poprosili ojca, żeby nie brał ślubu z Camillą.

Zobacz wideo Jak Brytyjczycy odbiorą Kamilę jako nową królową?

Książę Harry obawiał się, że Camilla będzie dla niego okrutna 

Król Karol III i królowa małżonka Camilla przez lata ukrywali swój związek, a po jego ujawnieniu spotkali się z ogromną falą niechęci zarówno ze strony poddanych, jak i członków rodziny królewskiej. W nowej autobiografii książę Harry wspomina, co czuł, gdy dowiedział się, że jego ojciec chce poślubić ukochaną.

Pamiętam, że zastanawiałem się, czy [Camilla - przy.red.] będzie dla mnie okrutna. Czy będzie jak wszystkie niegodziwe macochy w opowieściach.

Drugi ślub króla Karola III odbył się w 2005 roku. Synowie monarchy nie byli z tego zadowoleni. 

Mimo że Will i ja poprosiliśmy go, aby tego [ślub z Camillą - przyp. red.] nie robił, mój ojciec posunął się dalej. Mimo goryczy i smutku, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia - wyznał książę Harry.

Britain Prince HarryBritain Prince Harry Chris Young Agencja Wyborcza.pl

To nie wszystko. Bracia uważali, że Camilla od początku miała knuć i spiskować.

Wkrótce po naszych prywatnych spotkaniach z nią, zaczęła rozwijać swoją długoterminową strategię, kampanię skierowaną na małżeństwo, a z czasem na Koronę (z błogosławieństwem naszego ojca, jak przypuszczaliśmy) - napisał Harry. 

Według nich przyszła macocha miała dogadywać się z mediami:

We wszystkich gazetach zaczęły pojawiać się historie o jej rozmowach z Wiliamem, historie, które zawierały wiele drobnych szczegółów. Żaden nie pochodził oczywiście od mojego brata.

Co jeszcze książę Harry opisał w autobiografii? 

Oprócz historii z życia rodziny królewskiej młodszy syn monarchy podzielił się również pikantnymi szczegółami na swój temat. Między innymi opisał, jak wyglądała jego inicjacja seksualna. TUTAJ przeczytacie więcej na ten temat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.