Książę Harry i książę William błagali ojca, by nie żenił się z Camillą. Węszyli spisek. Na tym nie koniec

Królowa małżonka Camilla nie miała łatwego startu w rodzinie królewskiej. Synowie monarchy mieli nie chcieć, aby została jego drugą żoną.

Już niedługo ukaże się autobiografia księcia Harry’ego, która ma zawierać skrywane do tej pory szczegóły z życia młodszego syna króla Karola III. Mimo że oficjalna premiera "Spare" ("Zapasowy") zaplanowana jest na 10 stycznia, to już teraz do sieci trafiają jej fragmenty. W jednym z nich książę wspomina, że on i jego brat poprosili ojca, żeby nie brał ślubu z Camillą.

Teściowe gwiazdZnani teściowie gwiazd. Andrzej Grabowski o zięciu Pawle Domagale mówił bardzo ciepło

Zobacz wideo Jak Brytyjczycy odbiorą Kamilę jako nową królową?

Książę Harry obawiał się, że Camilla będzie dla niego okrutna 

Król Karol III i królowa małżonka Camilla przez lata ukrywali swój związek, a po jego ujawnieniu spotkali się z ogromną falą niechęci zarówno ze strony poddanych, jak i członków rodziny królewskiej. W nowej autobiografii książę Harry wspomina, co czuł, gdy dowiedział się, że jego ojciec chce poślubić ukochaną.

Pamiętam, że zastanawiałem się, czy [Camilla - przy.red.] będzie dla mnie okrutna. Czy będzie jak wszystkie niegodziwe macochy w opowieściach.

Drugi ślub króla Karola III odbył się w 2005 roku. Synowie monarchy nie byli z tego zadowoleni. 

Mimo że Will i ja poprosiliśmy go, aby tego [ślub z Camillą - przyp. red.] nie robił, mój ojciec posunął się dalej. Mimo goryczy i smutku, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia - wyznał książę Harry.

Britain Prince HarryBritain Prince Harry Chris Young Agencja Wyborcza.pl

To nie wszystko. Bracia uważali, że Camilla od początku miała knuć i spiskować.

Wkrótce po naszych prywatnych spotkaniach z nią, zaczęła rozwijać swoją długoterminową strategię, kampanię skierowaną na małżeństwo, a z czasem na Koronę (z błogosławieństwem naszego ojca, jak przypuszczaliśmy) - napisał Harry. 

Według nich przyszła macocha miała dogadywać się z mediami:

We wszystkich gazetach zaczęły pojawiać się historie o jej rozmowach z Wiliamem, historie, które zawierały wiele drobnych szczegółów. Żaden nie pochodził oczywiście od mojego brata.

Co jeszcze książę Harry opisał w autobiografii? 

Oprócz historii z życia rodziny królewskiej młodszy syn monarchy podzielił się również pikantnymi szczegółami na swój temat. Między innymi opisał, jak wyglądała jego inicjacja seksualna. TUTAJ przeczytacie więcej na ten temat.

Katarzyna Cichopek, Maciej KurzajewskiCichopek wieczór spędziła z Kurzajewskim i dziećmi. Wideo i zdjęć nie brakowało

Więcej o: