Katarzyna Dacyszyn została oblana kwasem przez stalkera. Czym dziś zajmuje się modelka?

Katarzyna Dacyszyn padła ofiarą stalkingu, przez który ucierpiało jej zdrowie. Dziś jest współautorką książki i działa społecznie. Jej odwagę doceniła księżniczka Anna.

Katarzyna Dacyszyn to jedna z najpopularniejszych polskich fotomodelek, która padła ofiarą stalkingu. Pewien mężczyzna przez 11 lat śledził ją w mediach społecznościowych, zastawiał setki komentarzy pod jej postami, jednak kiedy ta przestała reagować, on pisał w agresywnym tonie i zarzucał, że jego starania nie są doceniane. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu w 2016 roku, gdzie tuż przed rozprawą modelka została oblana kwasem. W wyniku zajścia ucierpiały jej oczy i ponad 20 proc. twarzy. Stalker został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Maciej Kot Maciej Kot chwali się kuchnią. Złoty okap to początek. Reszta domu też na bogato

Katarzyna Dacyszyn długo wracała do zdrowia 

Fotomodelka po ataku natychmiast została przetransportowana do jednego z pobliskich szpitali, skąd trafiła do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Doznała rozległych poparzeń twarzy, oka, klatki piersiowej i tułowia. Przeszła operację wzroku, a także liczne przeszczepy skóry. Wielomiesięcznym okresem rekonwalescencji dzieliła się z fanami w mediach społecznościowych.

 

Co dziś robi Katarzyna Dacyszyn

Katarzyna Dacyszyn po tygodniu spędzonym w szpitalu częściowo odzyskała wzrok. Teraz pomaga innym - podczas jednej z edycji WOŚP wsparła okulistykę dziecięcą. Oprócz tego jest współautorką "Kobiety z blizną", która opowiada o powrocie do normalnego życia po oblaniu kwasem. Fotomodelka dziś jest projektantką mody, ekspertką ds. stalkingu i pomaga w walce o bezpieczeństwo kobiet. Oprócz tego chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się przemyśleniami.

Wielka szkoda, że musiałam zapłacić tak wysoką, osobistą cenę, by dostrzeżono problem braku bezpieczeństwa w sądach. Po moim zdarzeniu zaostrzono w Polsce przepisy o ochronie sądów, co oznacza, że były one niewystarczające - pisała w jednym z instagramowych postów.
 

Katarzyna Dacyszyn spotkała księżniczkę Annę 

Historia fotomodelki poruszyła cały kraj, ale szybko trafiła również do zagranicznych mediów. Okazuje się, że kiedy księżniczka Anna dowiedziała się o całym zajściu, zaprosiła ją na bankiet w Londynie. Omawiano wówczas zmiany przepisów, które pomogłyby w zapobieganiu atakom kwasem na świecie. W Wielkiej Brytanii dochodzi nawet do ponad stu ataków tego rodzaju rocznie. W rozmowie z Plejadą Dacyszyn wyznała, że córka królowej Elżbiety była pod wrażeniem jej waleczności.

 
 

Eva LaRue Przez lata żyła w strachu. "Zamierzam cię zgwałcić". Pogrążyła go słomka do picia

Więcej o: