Ojciec Kyliana Mbappé pocieszał go po finale mundialu. Piłkarz zalał się łzami w jego ramionach

Finałowy mecz tegorocznego mundialu był przepełniony emocjami, zarówno dla kibiców, jak i zawodników. Kylian Mbappé, mimo że przywrócił nadzieję reprezentacji Francji, załamał się po przegranej.

Odbywające się w Katarze mistrzostwa świata w Piłce Nożnej zakończyły się 18 grudnia. Na boisku spotkali się broniący tytułu mistrza Francuzi z reprezentacją Argentyny. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu w mediach pisano, że będzie to starcie pomiędzy Kylianem Mbappé i Leo Messim. I rzeczywiście - Argentyńczyk strzelił dla swojej drużyny dwie bramki, Francuz - aż trzy. Wynik rozstrzygnęły jednak karne, dzięki którym to podopieczni Lionela Scaloniego sięgnęli po zwycięstwo.

Zobacz wideo Oto polskie WAGS

Kylian Mbappé załamał się po finałowym meczu. Pocieszał go ojciec

Na młodym, zaledwie 24-letnim Kylianie Mbappé, ciążyła ogromna presja. Francuski napastnik jest dziś uważany nie tylko za najlepszego zawodnika w rodzimej reprezentacji, ale też za jednego z najzdolniejszych piłkarzy na świecie. Gdy więc stało się jasne, że nawet z jego wsparciem trójkolorowym nie udało się obronić tytułu, Mbappé nie mógł powstrzymać emocji.

Smutek piłkarza było widać już na boisku, a pocieszał go sam Emmanuel Macron. Mbappé rozkleił się jednak dopiero w szatni. Jak donosi reporter francuskiej stacji TF1 Denis Brogniart, napastnik nie był w stanie powstrzymać łez, gdy na miejscu zobaczył prezesa klubu Paris Saint-Germain i swojego ojca. Wilfried Mbappé bardzo szybko objął i przytulił załamanego syna.

Wilfried Mbappé jest nie tylko rodzicem francuskiego piłkarza, ale też ojcem jego sukcesu. W młodości przez krótki czas sam grał w piłkę nożną, jednak dość szybko zainteresował się karierą trenerską. Dziś jest oficjalnym agentem swojego syna i kieruje jego piłkarską karierą.

Wilfried Mbappé i Kylian MbappéWilfried Mbappé i Kylian Mbappé IMAGO/JB Autissier/ East News

Rodzina Kyliana Mbappé jest niezwykle zżyta, a w pracę napastnika trójkolorowych zaangażowana jest także jego mama, Fayza Lamari, która odpowiada za medialny wizerunek syna.

Kylian Mbappé ma młodszego brata, Ethana, który idzie w jego ślady. 15-latek rozpoczął już seniorską karierę w seniorskiej drużynie PSG.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.