"Pytanie na śniadanie". Małgorzata Tomaszewska nasłodziła z ojcem Jackowi Kurskiemu

Małgorzata Tomaszewska prowadziła niedzielne wydanie "Pytania na śniadanie". Rozmowa z ojcem, Janem Tomaszewskim, przerodziła się w laurkę dla Jacka Kurskiego i rodziny Tomaszewskich.

Ze względu na rozpoczynający się niebawem mundial oraz 70-lecie Telewizji Polskiej ze studia "Pytania na śniadanie" połączono się z Janem Tomaszewskim, legendarnym bramkarzem polskiej reprezentacji. Rozmowę prowadziła Małgorzata Tomaszewska, jego córka. Nie mogło zabraknąć pochwał dla byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Zobacz wideo Jacek Kurski dyrektorem w TVN? Agnieszka Woźniak-Starak: Poleciałeś za daleko

Ida Nowakowska, Jacek KurskiNowakowska o usunięciu Kurskiego z TVP. Już nie musi mu słodzić. A jednak...

"Pytanie na śniadanie" Tomaszewscy słodzą Jackowi Kurskiemu

Niedzielne wydanie programu śniadaniowego TVP było o tyle wyjątkowe, że to właśnie na ten dzień przypada 70-lecie Telewizji Polskiej. Na wieczór zaplanowano koncert, jednak już w "Pytaniu na śniadanie" świętowano okrągły jubileusz rozmowami z legendarnymi gwiazdami TVP. Tomasz Kammel miał okazję rozmawiać z Niną Terentiew, która, choć obecnie pracuje w telewizji Polsat, przez wiele lat związana była z TVP. Małgorzata Tomaszewska dostała wdzięczne zadanie przeprowadzenia rozmowy ze swoim ojcem, Janem Tomaszewskim, legendarnym piłkarzem i gwiazdą 1973 roku na Wembley, gdzie bronił bramki przed atakami Anglików. Rozmowa błyskawicznie zamieniła się w peany na cześć byłego prezesa TVP i wzajemne słodzenie sobie córki i ojca.

Gratulacje dla wszystkich twórców, którzy przez 70 lat tworzyli wspaniałą telewizję, ale ja mam jedną osobę. Byłego prezesa, pana Jacka Kurskiego, który spowodował, że transmisje sportowe są na najwyższym poziomie światowym, a to powoduje, że jest to najtańsza i najlepsza reklama danego kraju. Dziękuję panu Kurskiemu, że stworzył coś takiego, bo wiadomo, że sukcesy wybitnych sportowców i światowej klasy wyniki motywują i jednoczą naród, bo sport jest ponad partyjnymi podziałami - podsumował Tomaszewski.

I rzeczywiście, akurat polskiej piłki nożnej w TVP w ostatnich latach nie brakowało - trzeba przyznać, że o tę dziedzinę Jacek Kurski zadbał nad wyraz solidnie. Jeśli jednak chodzi o inne dziedziny, np. skoki narciarskie, to tu sportowy duch musiał ustąpić brutalnej rywalizacji politycznej między konkurującymi ze sobą stacjami telewizyjnymi.

Małgorzata Tomaszewska i Jan Tomaszewski, 'Pytanie na śniadanie'Małgorzata Tomaszewska i Jan Tomaszewski, 'Pytanie na śniadanie' Fot. Pytanie na śniadanie / Instagram

Sylwester Marzeń TVP - 2021Co robicie w Sylwestra? Bo TVP Sylwestra Marzeń. Pieniędzy na wydanie DUŻO

Tomaszewscy wymienili też serię wzruszających słów:

Jeszcze kilka lat temu, córeczko, wszyscy mówili: "o, córka Tomaszewskiego", natomiast teraz ja chodzę dumny jak paw, kiedy koło mnie przechodzą ludzie i mówią niby szeptem: "zobacz, idzie tata Małgosi". Jestem dumny jak paw i mogę powiedzieć, że Wembley sportowe było w Londynie, a Wembley życiowe to jesteś ty - stwierdził ze wzruszeniem Tomaszewski.

Na co córka odparła:

Ty mi zawsze mówisz, że jesteś ze mnie dumny i ja też po raz pierwszy przy wszystkich powiem, że zawsze jestem i będę z ciebie dumna

- podsumowała.

Słodko?

Więcej o: