Ida Nowakowska o usunięciu Jacka Kurskiego z TVP. Już nie musi mu słodzić. A jednak...

Informacja o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP zaskoczyła wielu. Jego ulubienicą w stacji była Ida Nowakowska. Teraz prezenterka odniosła się do zmian w publicznej telewizji.

Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP było sporym zaskoczeniem. Warto jednak podkreślić, że na tym stanowisku wyjątkowo polaryzował opinię publiczną. Wielu zarzucało mu upartyjnienie TVP, stronniczość, promowanie niskich standardów pokroju Jarosława Jakimowicza i muzyki disco polo. Wśród pracowników publicznej telewizji byli jednak także zwolennicy prezesa. Do takich z pewnością zalicza się Ida Nowakowska. W najnowszym wywiadzie prezenterka wypowiedziała się na temat zmian w stacji. 

Zobacz wideo Jędrzejczyk do Nowakowskiej w „DDD": Jesteś sprzeczna sama ze sobą!

'Pytanie na śniadanie'"Pytanie na śniadanie". Ida Nowakowska zalała się łzami

Ida Nowakowska o byłym szefie: Zawsze byłam pod wrażeniem

Ida Nowakowska w rozmowie z Jastrząb Post przyznała, że zmiana prezesa TVP zaskoczyła ją. Postanowiła jednak też docenić prezesurę Jacka Kurskiego.

Dla wszystkich było to jakimś zaskoczeniem. Natomiast jak na razie trudno powiedzieć, jak te zmiany wpływają na nas, bo u nas wszystko się toczy, jak się toczyło. Natomiast muszę powiedzieć, że ja nie byłam nigdy w telewizji za innej prezesury, więc to jest takie zaskoczenie dla mnie.
Rzeczywiście zawsze byłam pod wrażeniem tego, co pan prezes robił z telewizją, jak w taki sposób ambitny podchodził do tej misji telewizji. Wierzę, że stworzył coś, co jest silne, tak mocne i na tak wysokim poziomie, że cieszę się, że byłam tego częścią - podkreśliła Ida Nowakowska.
 

Jednocześnie ulubienica byłego prezesa przyznała, że nie boi się utraty posady. Skupia się na swoich codziennych obowiązkach. 

Ja o tym nie myślę. Staram się codziennie przychodzić do pracy i robić najlepiej to, co robię i tylko o tym myślę - dodała Ida Nowakowska.

Choć Nowakowska się nim zachwyca, warto przypomnieć, że lista wpadek i zakłamań rzeczywistości Jacka Kurskiego jest dosyć długa. Jak podaje press.pl, chociażby "Sylwestra Marzeń z Dwójką" oglądało 1,2 mln widzów mniej, niż twierdził były prezes TVP. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Ida Nowakowska, Captain JackNowakowska zaliczyła wpadkę. Nie wiedziała, że muzyk, o którym mówiła, nie żyje

Więcej o: