Jacek Kurski stracił fotel prezesa TVP. Lista wpadek jest długa. Derulo śpiewał o seksie oralnym. Sting odwołał show

Jacek Kurski już nie jest prezesem TVP. Przypominamy kilka "najjaśniejszych" momentów jego panowania w stacji.

5 września do mediów przedostała się informacja, że Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Po sześciu latach władania wyobraźnią Polaków, miejsce polityka zajmie Mateusz Matyszkowicz. Choć dokładne powody zmian w zarządzie stacji nie są znane, warto przypomnieć, czym zasłynął Kurski podczas swojej kadencji w TVP. Lista wpadek byłego prezesa nie należy do najkrótszych.

Zobacz wideo Jacek Kurski oschle o byłych pracownikach TVP

Jacek Kurski i zakłamywanie rzeczywistości 

"Sylwester Marzeń z Dwójką" był jedną z bardziej promowanych imprez stacji. Kurski już kilka godzin po jej zakończeniu poinformował na Twitterze, że przed telewizorami zasiadło średnio 6,1 mln widzów, a w szczytowym momencie ponad osiem mln, co miało dać ogromną przewagę nad konkurencyjnymi stacjami. Jak wynika jednak z oficjalnych danych Press, powołujących się na badania Nielsen Audience Measurement, "Sylwester Marzeń z Dwójką" oglądało 4,9 mln widzów - 1,2 mln mniej, niż twierdził Kurski...

Hipokryzja Jacka Kurskiego bez granic

Na tej samej sylwestrowej imprezie TVP, główną gwiazdą wieczoru został Jason Derulo. Stacja, która na co dzień promuje dość tradycyjny i cnotliwy styl życia, zaproponowała swoim widzom i ich dzieciom show z tekstami o seksie oralnym, ogarniającym podnieceniu oraz "dużych tyłeczkach".

Jej ci**ka jest tak dobra, że kupiłem jej zwierzaka, każdego dnia staram się do niej dobrać. Mam ją zapisaną w telefonie pod "dużym tyłeczkiem" - śpiewa w "Talk Dirty" Jason Derulo.

Sylwester Marzeń TVP - Jason DeruloSylwester Marzeń TVP - Jason Derulo Fot. Agencja Wyborcza.pl

Zdewastowany park

Zostańmy jeszcze przy imprezie sylwestrowej Kurskiego. Odbyła się w Zakopanem, na terenie Równi Krupowej. Po ogromnym koncercie trzeba było jednak posprzątać. A to przyniosło konsekwencje -niedawno remontowany park został rozjeżdżony przez ciężki sprzęt.

A przypomnijmy, że nie tak dawno Równia Krupowa była remontowana dzięki pieniądzom unijnym za kilka milionów złotych. Rzeczywiście, była pięknie wyremontowana, ale teraz po sylwestrze wygląda w wielu miejscach średnio - mówił świadek.

Jacek KurskiJacek Kurski KAPiF.pl / KAPiF.pl

Megalomania Jacka Kurskiego

W 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej najważniejsze osoby z obozu władzy brały udział w uroczystościach. Jacek Kurski wybrał się na Powązki, gdzie składał wieniec pod pomnikiem ofiar. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki stacja TVP pokazała jego obecność pod pomnikiem. W ciągu trzech minut na ekranie widać było zapętlone nagranie z maszerującym i kłaniającym się na cmentarzu Kurskim.

oKonferencja prasowa zapowiadajaca wydarzenie 1920 . Wdzieczni bohaterom na Stadionie Narodwym w WarszawieoKonferencja prasowa zapowiadajaca wydarzenie 1920 . Wdzieczni bohaterom na Stadionie Narodwym w Warszawie Agencja Wyborcza.pl

Jacek Kurski lubi przypisywać sobie sukcesy

Kiedy Dawid Kubacki podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zdobył brązowy medal na skoczni normalnej, Jacek Kurski uznał, że sukces skoczka to zasługa... Telewizji Polskiej. Prezes stacji napisał wówczas na Twitterze:

(...) Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej, natychmiast przyszły też sukcesy Polaków. Mamy medal igrzysk olimpijskich dla Polski! - brzmiał fragment wpisu Kurskiego.

Żona skoczka nie zostawiła na prezesie suchej nitki, tłumacząc mu, że jej mąż zawdzięcza swój sukces ciężkiej pracy, a nie transmisji w TVP.

Mój osobisty mąż zdobył IO tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeniom oraz całemu tabunowi ludzi którzy (może nie wszyscy - nie wiem) nie patrzą na to, gdzie była transmisja. Tak myślę ja - jego osobista żona - napisała dosadnie.

Jacek KurskiJacek Kurski AG

Pechowe Wiktory

Tegoroczne Wiktory odbyły się w atmosferze wielu kontrowersji. Nominowani artyści zbojkotowali galę, a zrezygnować z udziału postanowił także sam Sting, który miał być zagraniczną gwiazdą wieczoru. O sytuacji panującej w TVP opowiedzieli żonie Stinga Michał Englert i Małgorzata Szumowska - autorzy filmu "Infinite Storm", za którego produkcję odpowiedzialna była właśnie Trudie Styler.

Nie tyle przekonaliśmy, co wytłumaczyliśmy, że występem na gali Wiktorów uwiarygodnia reżimową telewizję, która stała się tubą propagandową rządu. Sting decyzję podjął sam - mówił Michał Englert dla Onet Kultura.

Lista "zasług" Jacka Kurskiego dla TVP mogłaby być o wiele dłuższa. Nie zapominajmy o wszechobecnym disco-polo, topornej propagandzie w "Wiadomościach" czy takich "dziełach", jak "Korona królów". Będziecie tęsknić za decyzjami programowymi byłego prezesa TVP?

Więcej o:
Copyright © Agora SA