Książę Harry poniżony. Nie potraktowano tak nawet księcia Andrzeja. "Złamali mu serce"

Książę Harry jak się okazuje, nie tylko nie pojawi się na spotkaniu ze światowymi przywódcami. Uniemożliwiono mu również założenie typowego munduru. To nie dotyczy jednak owianego złą sławą księcia Andrzeja.

Książę Harry wraz z Meghan Markle od tygodnia przebywają w Wielkiej Brytanii. Plotkowano, że arystokrata podczas czuwania przy trumnie z ciałem królowej Elżbiety nie będzie mógł wystąpić w mundurze. Wiąże się to z rezygnacją z funkcji wyższego rangą członka rodziny królewskiej, do której doszło w 2020 roku. Ostatecznie książę wystąpił w wojskowym mundurze, ale ten różnił się od ubioru księcia Williama, a nawet księcia Andrzeja, który został pozbawiony odznaczeń przez aferę związaną z molestowaniem seksualnym nieletnich. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Książę Harry kończy 38 lat. Pamiętacie, jak bawił się nago w Las Vegas i paradował ze swastyką? Skandali jest więcej

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Książę Harry poniżony przez członków rodziny królewskiej. Poszło o mundur 

Książę Harry podczas sobotniego czuwania nad trumną monarchini w Westminster Hall wystąpił w wojskowym mundurze, ale nakazano mu wypiąć z pagonów kurtki inicjały babci - "ER" od Elizabeth Regina. Książę William, który kroczył obok brata miał na sobie pełne umundurowanie, z inicjałami babki. 

Zgodnie z tradycją, odznaczeniem z takimi inicjałami mogą posługiwać się wyłącznie członkowie działający na rzecz monarchii i oficjalnie ją reprezentujący, do których Harry nie zalicza się od ponad dwóch lat. 

Książę Harry poniżony przez członków rodziny królewskiej. Poszło o mundurKsiążę Harry poniżony przez członków rodziny królewskiej. Poszło o mundur Fot. Agencja Wyborcza.pl

Nawet książę Andrzej, który został przez królową pozbawiony wszelkich tytułów szlacheckich, miał na sobie pełne umundurowanie wojskowe, co mogło zostać odebrane jako próba upokorzenia Harry'ego

ZOBACZ: Dzieci królowej czuwają przy trumnie. Spójrzcie, jak ubrany jest książę Andrzej. Nagła zmiana szokuje

Złamali mu serce. Usunięcie inicjałów babci z jego munduru wydaje się bardzo intencjonalne - wyjawiła osoba z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z "The Sunday Times".

Więcej zdjęć księcia Harry'ego znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Państwowy pogrzeb królowej Elżbiety zaplanowano na 19 września. Wydarzenie emitowane będzie przez stacje telewizyjne na całym świecie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.