Książę Harry kończy 38 lat. Pamiętacie, jak bawił się nago w Las Vegas i paradował ze swastyką? Skandali jest więcej

Książę Harry uchodził za czarną owcę w rodzinie królewskiej. I nic dziwnego, bo ciągle w atmosferze skandalu trafiał na pierwsze okładki gazet. Pamiętacie jego wybryki?

Książę Harry 15 września obchodzi 38. urodziny. Dziś młodszy syn króla Karola III uchodzi za ustatkowanego i wrażliwego męża i ojca. Kiedy odchodził z rodziny królewskiej, mówiło się o skandalu. Cóż, książę Harry miał ich na koncie naprawdę wiele. Zobaczcie, jak szalał w młodości. 

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

księżna DianaDiana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Książę Harry i nagie zdjęcia w Las Vegas

Wyciekły nagie księcia Harry'egoWyciekły nagie księcia Harry'ego Okładka 'The Sun'

Jednym z największych skandali księcia Harry'ego były jego nagie zdjęcia, które ukazały się w prasie w 2012 roku po tym, jak Harry bawił się w Las Vegas. Książę rzekomo imprezował w hotelowym barze, gdzie spotkał grupkę atrakcyjnych dziewczyn, które następnie miał zaprosić do pokoju dla VIP-ów. Tam zabawa zaczęła się rozkręcać! Towarzystwo rozegrało "turniej" w rozbierany bilard. Syn króla Karola najwyraźniej przegrał i... musiał zrzucić z siebie wszystko.

Mówiło się wówczas, że książę skompromitował nie tylko rodzinę królewską, lecz także brytyjską armię, w której służył. Ostatecznie decyzją generała Davida Richardsa nieznośny książę za nadszarpnięcie dobrego imienia armii został formalnie upomniany przez dowódcę swojej jednostki. Oprócz tego musiał zapłacić połowę swojego miesięcznego żołdu, czyli około 1450 funtów. Pieniądze zostały przekazane na cele charytatywne. Lepsze to niż przymusowe zrzeczenie się tytułu, które mu groziło, a o czym pisały zagraniczne media. 

Niedługo po incydencie książę zabrał głos i powiedział, co myśli o skandalu w Las Vegas. 

To był prawdopodobnie klasyczny przykład na to, że czasami zachowuję się za bardzo jak żołnierz, a za mało jak książę. Zawiodłem siebie, zawiodłem swoją rodzinę i innych ludzi. Ale koniec końców, to była prywatna sytuacja i powinna być pewien zakres prywatności, którego mogę oczekiwać. Myślę, że sposób, w jaki zostałem potraktowany przez media, jest nie do zaakceptowania - wyznał w wywiadzie dla BBC.

Jednak wtedy Brytyjczycy udowodnili, że kochają młodszego syna księżnej Diany. Na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku "Zasalutuj nago, aby wesprzeć księcia Harry'ego" publikowali swoje nagie lub półnagie zdjęcia. Do zabawy włączyło się ponad 10 tys. zwolenników Harry'ego.

Nieplanowane royal baby?

Książę William, książę Harry, król KarolKsiążę William, książę Harry, król Karol Fot. Alastair Grant / AP Photo/ Agencja Wyborcza.pl

Impreza w Las Vegas, która przyniosła księciu Harry'emu złą sławę, była o wiele ostrzejsza niż by się wydawało. Książę miał spędzić tę noc z jedną z kobiet. Ta wówczas utrzymywała, że nie zabezpieczyli się przed ewentualną ciążą. W pałacu wybuchła panika.

Byli bardzo rozczarowani, kiedy dowiedzieli się o alkoholu, narkotykach i prostytutkach. Jednak kiedy usłyszeli o tym, co się wydarzyło, wpadli w panikę, bo Harry naprawdę mógł spłodzić dziecko! Najgorsze jest to, że on sam nie pamięta dokładnie, co się wtedy wydarzyło. Zaczyna się robić nerwowo - twierdził wówczas informator gazety "Star".

Na szczęścia dla rodzinny królewskiej, Harry nie został wówczas ojcem.

Książę Harry ze swastyką na ramieniu

Książę Harry ze swastyką na ramieniuKsiążę Harry ze swastyką na ramieniu Okładka 'The Sun'

W 2005 roku książę Harry pojawił się na okładkach brytyjskiego tabloidu "The Sun" w stroju nazisty ze swastyką na ramieniu. Harry długo musiał tłumaczyć się z haniebnego zachowania. Wydał nawet oświadczenie, w którym przyznał się do błędu i przeprosił. 

To był kiepski wybór, jeśli chodzi o kostium i przepraszam za to. Bardzo mi przykro, jeśli wywołałem u kogoś jakąkolwiek zniewagę lub zakłopotanie, to był kiepski wybór kostiumów i przepraszam.

Po latach na jaw wyszło, że to książę William miał wybrać dla brata taki strój.

Rasistowskie "żarty" księcia Harry'ego

Historia ze swastyką to niejedyne haniebne zachowanie księcia Harry'ego wskazujące na jego ówczesne rasistowskie zapędy. Brytyjczycy z pewnością pamiętaj, jak młodszy syn Diany "skomplementował" komika Stephena Amosa:

Wcale nie gadasz jak czarny koleś - powiedział po występie młody książę.

Zaskoczony Amos nic wtedy nie odpowiedział. Nie dziwimy się, trudno znaleźć słowa, by coś takiego skomentować.

Książę Harry przyłapany na imprezach

Książę kilkukrotnie został przyłapany przez paparazzi na imprezach, na których zdecydowanie przesadził z alkoholem. Harry szalał m.in. na imprezie w chorwackiej dyskotece, gdzie doskonale się bawił, aż... stracił grunt pod nogami. Wyglądało na to, że był pod wpływem alkoholu, tańczył na krawędzi basenu i w końcu do niego wpadł. Na szczęście nic mu się nie stało. Wideo, które przedstawia to wydarzenie, nadal krąży w sieci.

 

Książę Harry i kolejne głośne imprezy

Podobnych sytuacji, kiedy książę Harry dał się ponieść imprezowemu trybowi życia, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach czy nagraniach było więcej. Jedną z głośniejszych imprez była ta, kiedy Harry świętował narodziny pierwszego bratanka. Gdy oficjalnie poinformowano świat, że księżna Kate urodziła, książę Harry wraz z przyjaciółmi (w tym prezenterką TV Natalie Pinkham) był wówczas w pubie The Brown Cow w Fulham (zachodni Londyn), o czym napisał Dailymail.co.uk.

Słyszeliśmy, że coś się dzieje, a byliśmy się w odległości kilku ulic od pubu - powiedział portalowi mieszkaniec dzielnicy. - Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Wyraźnie można było usłyszeć, około 20.30, jak książę Harry wznosi potrójny toast.

Skandale księcia Harry'egoSkandale księcia Harry'ego Fot. East News

Pijany Książę Harry w świetle fleszy

Imprezowy tryb życia Harry'ego dawał się we znaki pałacowi, który raz po raz publikował sprostowania i tłumaczył zachowanie młodego arystokraty.

W końcu miarka się jednak przebrała i Harry został wysłany na odwyk do ośrodka  Featherstone Lodge Rehabilitation Centre w Peckham. Zagraniczne media donosiły, że leczył się tam nie tylko z nadużywania alkoholu, ale również problemu z narkotykami. 

Książę Harry kobieciarz

Książe Harry planował ślub z Chelsy DavyKsiąże Harry planował ślub z Chelsy Davy Okładka magazyny 'Us'

Pewny siebie rudzielec od zawsze otaczał się wianuszkiem kobiet. W 2009 głośno było o tym, że Harry miał wziąć ślub z Cressidą Bonas. 

Harry nie przestaje mówić o małżeństwie i dzieciach, a Cressida oswoiła się z tą perspektywą. Ślub najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym roku - donosił wówczas informator Telegraph.co.uk.

Książę Harry kobieciarzKsiążę Harry kobieciarz Fot. Screen/ Okładka 'The Sun'

Harry spotykał się również z Chelsy Davy, o której również mówiono, że jest potencjalną kandydatką na księżną. Ich związek był niezwykle burzliwy - rozstawali się i schodzili kilkukrotnie od 2004 do 2011 roku. Innymi partnerkami księcia, o których rozprawiały zagraniczne media, były: aktorka Jenna Coleman, modelka Florence Brudenell-Bruce, a także grecka księżniczka Maria Olympia. Podejrzewano go również o romans z piosenkarką Natalie Imbruglią oraz aktorką Emmą Watson. 

Magda Gessler zachwycona manierami wnuczki. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegółMagda Gessler po raz pierwszy o wnuku.

Spodziewaliście się, że przez lata tak spoważnieje? 

Więcej o: