Telewizja pokaże pogrzeb królowej Elżbiety II. Gdzie będzie można obejrzeć ceremonię?

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie transmitowany przez telewizje z całego świata. Która polska stacja pokaże ceremonię pożegnania brytyjskiej monarchini?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w szkockiej posiadłości Balmoral. Uroczystości pożegnalne trwają się już od kilku dni. Monarchini żegnana jest przez tłumy poddanych. Oficjalny pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19 września. W Wielkiej Brytanii będzie to dzień wolny od pracy, a wydarzenie będzie transmitowane przez telewizje z całego świata. Gdzie będzie można obejrzeć ostatnie pożegnanie brytyjskiej władczyni?

Zobacz wideo Rodzina królewska świętuje jubileusz królowej

Camilla Parker-BowlesElżbieta II mianowała Camillę królową małżonką. Kiedyś tak ją nazwała. Nieładnie

Telewizja pokaże pogrzeb królowej Elżbiety II. Gdzie będzie można obejrzeć ceremonię?

Podczas pożegnalnych uroczystości królowej Elżbiety II ostatni hołd monarchini złożyły miliony Brytyjczyków, którzy wystawali w kilometrowych kolejkach. Ogromnej frekwencji można spodziewać się także podczas pogrzebu w najbliższy poniedziałek 19 września. Ceremonia odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. Trumna z ciałem królowej spocznie natomiast w kaplicy św. Jerzego na terenie zamku Windsor, obok ukochanego męża, księcia Filipa.

Tym, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu władczyni, pozostaje transmisja. Wydarzenie emitowane będzie przez stacje telewizyjne na całym świecie. W Polsce pogrzeb monarchini będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej, która wysłała do Londynu korespondentów: Karolinę Pajączkowską, Dariusza Bohatkiewicza i Marcina Czapskiego. Relacja w TVP1 rozpocznie się o godzinie 11:30 czasu polskiego. Transmisja dostępna będzie także w TVP Info.

Książę Harry i Meghan MarkleKsiążę Harry i Meghan Markle załamani. Nie wiedzieli o podjętej decyzji w ich sprawie

Pozostałe stacje również przygotowały specjalne pasma informacyjne związane z pogrzebem Elżbiety II. TVN24 wyemituje program "Pożegnanie królowej", który poprowadzi Maciej Woroch. Relacje na bieżąco będą pojawiać się także na antenach Polsat News oraz News24.

Więcej o: