Wnuki królowej Elżbiety II czuwały przy trumnie. Zaskakujący ubiór księcia Harry'ego. Kto mu na to pozwolił?

Wnuki królowej Elżbiety II czuwały przy jej trumnie w sobotę wieczorem w Hallu Westminsterskim. Książę Harry był ubrany w mundur, co wielu osobom może wydać się zaskakujące.

W Hallu Westminsterskim została wystawiona trumna królowej Elżbiety II, gdzie pozostanie do poniedziałkowego pogrzebu. Król Karol III i reszta dzieci monarchini czuwali przy niej w piątek wieczorem. W sobotę zastąpili ich wnuki zmarłej, co uwiecznili fotoreporterzy. 

Zobacz wideo Jakim królem będzie Karol III?

Wnuki czuwają przy trumnie z królową Elżbietą II

Niezliczona ilość Brytyjczyków i ludzi z całego świata chce oddać hołd królowej Elżbiecie II. W kolejce do Hallu Westminsterskiego niektórzy czekają nawet po kilkadziesiąt godzin. Teraz pokłonić się przed monarchinią przyszły jej wnuki. Zdjęcia księcia Harry'ego pogrążonego w myślach momentalnie obiegły światowe media.

Książę HarryKsiążę Harry Agencja Gazeta

To, że książę Harry był w mundurze, wydaje się zaskakujące. Przypomnijmy, że nie może on się w nim pokazywać na oficjalnych uroczystościach, po tym, jak odszedł z rodziny królewskiej. Okazuje się jednak, że teraz zostało udzielone mu specjalne pozwolenie, które nie będzie jednak obowiązywać w poniedziałek na pogrzebie. Podobnie jak książę Andrzej będzie ubrany w garnitur. Obok Harry'ego przy trumnie czuwali jeszcze książę William, Peter Phillips, Zara Tindall, księżniczki Beatrice i Eugenie, Lady Louise Windsor, oraz wicehrabia Severn.

Wnuki królowej Elżbiety IIWnuki królowej Elżbiety II Agencja Gazeta

Czuwanie wnuków zaczęło się o godzinie 18:01 czasu lokalnego i trwało 15 minut. W piątek dzieci królowej stały przy jej trumnie 10 minut. Czuwanie rodziny zmarłych monarchów Zjednoczonego Królestwa to tradycja sięgająca czasów Jerzego V, który zmarł w 1936 roku i był dziadkiem królowej Elżbiety II. W naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.