Podano, kiedy odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II!

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Pojawiło się oficjalne oświadczenie. Data jest inna, niż wcześniej zakładały media.

Na oficjalnej stronie internetowej brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie na temat pogrzebu królowej Elżbiety II. Okazuje się, że pożegnanie monarchini odbędzie się później, niż zakładano. Podano także szczegóły jej ostatniej drogi.

Zobacz wideo Rodzina królewska świętuje jubileusz królowej

Znana jest oficjalna data pogrzebu królowej Elżbiety II. Media się myliły

Szczegółowe informacje na temat pogrzebu zostały przekazane dwa dni po śmierci brytyjskiej monarchini. Ceremonia odbędzie się w poniedziałek 19 września o 12:00 czasu polskiego, czyli dzień później niż się spodziewano. W Wielkiej Brytanii będzie to dzień wolny od pracy.

Pogrzeb Jej Wysokości Królowej odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w poniedziałek 19 września o godzinie 11:00 czasu lokalnego. Przed państwowym pogrzebem królowa spędzi cztery dni w Westminster Hall, aby umożliwić społeczeństwu złożenie hołdu - czytamy na oficjalnej stronie rodziny królewskiej

Ponadto w oświadczeniu opisano szczegółowo, gdzie będzie znajdować się trumna przez najbliższych kilka dni. Wszystko po to, by poddani mogli oddać hołd królowej.

Trumna Królowej spoczywa obecnie w Sali Balowej Zamku Balmoral. Trumna Jej Królewskiej Mości zostanie przeniesiona do Edynburga drogą lądową w niedzielę, 11 września, aby dotrzeć do Pałacu Holyroodhouse, gdzie spocznie w Sali Tronowej do 12 września - czytamy.

We wtorek 13 września trumna zostanie przewieziona do Pałacu Buckingham. W dzień pogrzebu królowa Elżbieta II wyruszy w ostatnią drogę.

19 września z samego rana trumna zostanie przeniesiona z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa Westminsterskiego, gdzie odbędzie się państwowe nabożeństwo pogrzebowe. Po państwowym pogrzebie trumna pojedzie z Opactwa Westminsterskiego do Wellington Arch. Z Wellington Arch trumna pojedzie do Windsoru, a tam karawan stanowy pojedzie w procesji do zamku Windsor - informują przedstawiciele rodziny królewskiej.

Na uroczystości pojawią się głowy państw oraz oficjele z całego świata. Polskę najprawdopodobniej reprezentował będzie prezydent Andrzej Duda. Królową Elżbietę II tłumnie będą żegnać także poddani, jak również fani rodziny królewskiej spoza Wielkiej Brytanii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA