Książę William wydał oświadczenie. Nie może pogodzić się ze śmiercią królowej. Złożył obietnicę

Książę William opublikował poruszający list na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, w którym pożegnał zmarłą królową Elżbietę II. Wnuk monarchini przyznał, że wciąż nie może pogodzić się z jej śmiercią.

Na tronie Zjednoczonego Królestwa zasiadł już oficjalnie Karol III. Nie jest to jednak czas radości. Rodzina królewska przeżywa żałobę po śmierci powszechnie kochanej królowej Elżbiety II. Nowy król w przemówieniach do poddanych poświęca najwięcej miejsca i czasu właśnie zmarłej mamie. Teraz książę William opublikował poruszające oświadczenie, w którym opowiedział, jaką niezwykłą osobą była jego babcia.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Król Karol IIIWszyscy patrzyli na błyszczącą ozdobę na krawacie króla Karola. Wiadomo, co oznacza

Książę William w poruszających słowach żegna królową Elżbietę II

Książę William przyznał, że wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią babci.

W czwartek świat stracił niezwykłego przywódcę, którego oddanie dla kraju, królestwa i republiki było absolutne. Tak wiele zostanie powiedziane w nadchodzących dniach o znaczeniu jej historycznego panowania. Ja jednak straciłem babcię. I chociaż będę opłakiwać jej stratę, to też czuję się niesamowicie wdzięczny. Korzystałem z jej mądrości i otuchy i wraz z nią wkraczam w piątą dekadę mojego życia. (...) Była przy mnie w najszczęśliwszych chwilach. I była przy mnie w najsmutniejszych dniach mojego życia. Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale minie trochę czasu, zanim rzeczywistość życia bez babci wyda mi się naprawdę realna.

Książę William zapewnił Brytyjczyków, że będzie wspierał króla w jego rządach.

Dziękuję jej również w imieniu mojego pokolenia, dla którego była przykładem oddania i służby publicznej. Oddając jej hołd, zapewniam, że będę wspierał swojego ojca, króla tak, jak tylko będę potrafił.

Książę William jest teraz pierwszym następcą tronu. 

król Karol III, książę HarryEkspertka oceniła zachowanie króla Karola III i Harry'ego. "Zupełne przeciwieństwa"

Więcej o: