Wszyscy patrzyli na błyszczącą ozdobę na krawacie króla Karola. Wiadomo, co oznacza

Podczas ceremonii proklamacji król Karol miał na sobie drogocenną ozdobę, która przyciągnęła uwagę mediów. Przypinka ma symboliczne znaczenie. Już wkrótce ten znak zacznie pojawiać się w całej Wielkiej Brytanii.

W sobotę 10 września miała miejsce ceremonia proklamacji nowego brytyjskiego króla - Karola III. Uroczystość, która odbyła się w pałacu św. Jakuba w Londynie, po raz pierwszy była transmitowana na żywo. Akt został podpisany przez wszystkich członków Rady Akcesyjnej, z księciem Williamem na czele. Uwagę mediów przykuła ozdoba przypięta do krawata następcy tronu Wielkiej Brytanii. Co oznacza?

Zobacz wideo

Król Karol III podczas proklamacji miał na sobie drogocenną broszkę. Ozdoba ma symboliczne znaczenie

Król Karol III jest najstarszym monarchą na świecie, który przejmuje tron. Po ponad siedemdziesięcioletnim panowaniu królowej Elżbiety II 10 września został oficjalnie proklamowany nowym władcą. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się ceremonia koronacji. Uwagę widzów zwróciła natomiast oryginalna ozdoba przypięta do krawata monarchy. Okazuje się, że ma ona symboliczne znaczenie. Kształt broszki, którą miał na sobie Jego Wysokość, układał się w litery "C" oraz "R" (Charles "Rex"), które oznaczają po łacinie król Karol. Za czasów panowania zmarłej monarchini na przypince widniały "E" oraz "R" (Elizabeth "Regina"), czyli królowa Elżbieta. Ozdoba wysadzana jest drogocennymi kamieniami i zwieńczona małą koroną.

Król Karol IIIKról Karol III Agencja Wyborcza.pl

Symbol ten wkrótce widywany będzie w całej Wielkiej Brytanii. Pojawi się na banknotach, monetach, paszportach, znaczkach oraz skrzynkach pocztowych. Zdobić będzie także budynki rządowe na terenie całego Zjednoczonego Królestwa, jak również oficjalne dokumenty. Emblemat trafi także na uniformy królewskiego personelu oraz mundury członków armii i marynarki wojennej.

Więcej zdjęć z ceremonii proklamacji króla Karola III znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.