"M jak miłość". Teresa Lipowska mieszka w bloku na warszawskim Urysnowie. Zdradziła, kto jej pomagał w urządzaniu mieszkania

Teresa Lipowska, gwiazda serialu "M jak miłość" od 20 lat mieszka w bloku na warszawskim Ursynowie. Czy aktorka lubi swoje mieszkanie? Kto pomagał je urządzić?

Teresa Lipowska od lat jest jedną z głównych postaci w hitowym serialu TVP "M jak miłość". Choć jest bardzo popularna, to w prywatnym życiu Pani Teresa nie zachowuje się jak gwiazda. Aktorka mieszka w bloku na warszawskim Ursynowie.

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach.

Teresa Lipowska"M jak miłość". Teresa Lipowska zabrała głos w sprawie odejścia z serialu

Teresa Lipowska. Gdzie mieszka gwiazda "M jak Miłość"?

Teresa Lipowska prawie 20 lat temu zdecydowała się na przeprowadzkę. Wcześniej wraz z mężem, znanym aktorem Tomaszem Zaliwskim, zajmowali duży dom na Mokotowie. Po śmierci męża pani Teresa mieszkała tam tylko z synem. Kiedy jedyny syn aktorki, Marcin Zaliwski, postanowił założyć własną rodzinę, planował wyprowadzić się z rodzinnego domu i zamieszkać wraz z żoną Anną. Wówczas aktorka zdecydowała o sprzedaży domu. Decyzja nie była łatwa, bo z domem na warszawskim Mokotowie wiązało się wiele miłych wspomnień.

Kiedy jednak budowano nasze mieszkanie na Ursynowie, w ogóle tu nie przychodziłam. Mówiłam: "Po co, przecież mam swój dom". Wtedy synowa wciągnęła mnie w projektowanie kuchni i zaczęłam się przyzwyczajać do nowego mieszkania. Dobrze się w nim czuję. Jest duże, jasne, a klimat tworzą meble przywiezione z dawnego domu. Te same fotele, ukochana komoda, etażerka - mówiła aktorka w rozmowie z Onetem

Teresa Lipowska była w efekcie zadowolona z takiego obrotu sprawy. Uważa decyzję o przeprowadzce za dobrą. Jak przyznaje, nie miałaby już siły na sprzątanie tylu metrów. Poza tym dom wymaga też remontów, a aktorka ma masę innych obowiązków zawodowych i nigdy nie była gospodynią przesadnie dbającą o dom.

Nie jestem typem kury domowej, która wiecznie ściera kurz czy stoi przy kuchni. Zwykle robiłam obiad do odgrzania na trzy dni - dodała.

Mieszkanie Teresy Lipowskiej. Bibeloty i wspomnienia

Synowej Teresy Lipowskiej, która pomagała w urządzaniu lokum, udało się odtworzyć w nowym mieszkaniu klimat starego domu aktorki. Pełno tam rodzinnych fotografii, kwiatów, figurek. Aktorka jest bardzo przywiązana do wielu bibelotów, które zgromadziła przez całe życie:

Często bywa tak, że starsi ludzie gromadzą wiele niepotrzebnych rzeczy, ale takich, z którymi przeszli kawałek życia. Ja też mam dużo takich pamiątek - aniołów, czasem je dostaję, czasem sama kupuję, i serduszek, bo właśnie tak nazywał mnie mój mąż, "serduszko" - wspomina Teresa Lipowska.

Teresa Lipowska wspomina pierwsze małżeństwoTeresa Lipowska opowiedziała o koszmarze pierwszego małżeństwa

Czy mieszkanie aktorki wydaje się wam przytulne?

Więcej o: