Teresa Lipowska

Teresa Lipowska

Teresa Lipowska jest polską aktorką filmową, teatralną i telewizyjną. Przez wiele lat grała w teatrze, jednak najbardziej znana jest z roli Barbary Mostowiak w serialu „M jak miłość”. Aktorka dwukrotnie została wdową. Ze swoim drugim mężem, Andrzejem Zaliwskim, była związana przez 44 lata.

Imię i nazwisko: Teresa Lipowska
Data urodzenia: 14 lipca 1937
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/pages/Teresa-Lipowska

Teresa Lipowska – kariera aktorska

Teresa Lipowska jest absolwentką średniej szkoły muzycznej w Łodzi. Ukończyła również Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1957 do 1985 roku była związana z Teatrem Ludowym w Warszawie. Następnie grała w warszawskim Teatrze Syrena. Szerszej publiczności jest znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w popularnym serialu obyczajowym „M jak miłość”. W jej filmografii znajdują się również takie filmy i seriale jak: „Nikodem Dyzma”, „Noce i dnie”, „Tato”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Dziewczyna Połanieckich”, „Miodowe lata” i „Na dobre i na złe”. Teresa Lipowska wielokrotnie była nagradzana za swój dobytek aktorski. Między innymi otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz nagrodę „Tele Ekran”.

Życie prywatne Teresy Lipowskiej

Pierwszym mężem Teresy Lipowskiej był Aleksander Lipowski. Mąż aktorki był od niej starszy i był operatorem filmowym. Para była związana tylko przez trzy lata, po czym okazało się, że była to jedynie młodzieńcza miłość i małżonkowie zdecydowali się na rozwód. Aktorka po latach próbowała się dowiedzieć, co dzieje się z jej młodzieńczą miłością, okazało się jednak, że jej dawny ukochany nie żyje. Teresa Lipowska nie uczestniczyła w pogrzebie byłego męża, jednak jak stwierdziła w jednym z wywiadów, gdyby wiedziała o śmierci Lipowskiego, z pewnością poszłaby na pogrzeb.
Drugim mężem aktorki był Tomasz Zaliwski, z którym była związana aż przez 44 lata. W 2006 roku mężczyzna zmarł. Aktorka ma z Tomaszem Zaliwskim jednego syna.

teresa lipowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.