Robert Lewandowski wyróżniał się strojem na gali. Na plus? Zapytaliśmy mentorkę Irenę. "Biały smoking można wykorzystać na statku" [TYLKO U NAS]

Robert Lewandowski odnotował kolejny sportowy sukces. Podczas Globe Soccer Awards w Dubaju otrzymał statuetkę z tytułem Piłkarza Roku 2020. Uwagę na gali przyciągał ekstrawagancki strój reprezentanta Polski. Irena Kamińska-Radomska skomentowała dla nas tę stylizację.

Robert Lewandowski znów może pochwalić się międzynarodowym sukcesem. Piłkarz został zaproszony na uroczystą galę wręczenia nagród plebiscytu Globe Soccer w Dubaju, podczas której otrzymał statuetkę za wybitne osiągnięcia sportowe i uzyskał tytuł Piłkarza Roku 2020. Polak wystąpił u boku Cristiano Ronaldo w dość nietypowym i ekstrawaganckim jak na tę okazję stroju. Biało-czarną stylizację męża Anny Lewandowskiej skomentowała dla nas Irena Kamińska-Radomska z programu "Projekt Lady". Mentorka zdradziła, że modowy wybór Roberta nie jest spójny i "nie plasuje się na żadnym szczeblu dress code'u". 

Stylizacja Roberta Lewandowskiego niezgodna z etykietą?

Robert Lewandowski niewątpliwie zadbał o to, by wyróżnić się strojem podczas gali rozdania sportowych nagród w Dubaju. Polski piłkarz miał na sobie białą koszulę i czarną muchę, które zestawił ze smokingiem, ciemnymi spodniami oraz czółenkami. Futbolista nie pokusił się o założenie skarpet. Z pewnością ubrał się modnie, lecz czy odpowiednio do okoliczności? Swoje zdanie na ten temat wyraziła Irena Kamińska-Radomska. Mentorka powiedziała wprost, że "stylizacja rodem z show-biznesu" nijak pasuje do uroczystości o takiej randze.

Robert Lewandowski na Globe Soccer Awards w DubajuRobert Lewandowski na Globe Soccer Awards w Dubaju Instagram/ @globesoccer

"Duża ekstrawagancja. Widzę, że akurat nie jest to gala, na którą należałoby przybyć w smokingu, w tych czasach musi być zaznaczone na zaproszeniu: "black tie". Jeśli nie ma tej informacji, należy przybyć w strojach wizytowych. Biały smoking w stroju typu "czarna mucha" można wykorzystać w krajach tropikalnych lub ewentualnie na statku. Białą muchę z kolei i czółenka nosi się do fraka. Ale nie bez skarpetek... Buty do smokingu powinny być wiązane, czarne, najczęściej lakierki. Ta stylizacja nie plasuje się na żadnym szczeblu dress code'u. Jeżeli na zaproszeniu nie było informacji odnośnie dress code'u, to należy ubrać się w garnitur. Cristiano Ronaldo jest w tym przypadku właściwie ubrany".

Irena Kamińska-Radomska przymknęła jednak swoje eksperckie oko na niedociągnięcia w stylizacji Roberta Lewandowskiego. "Wybaczyła" błędy, które mogą zdarzyć się każdemu, a szczególnie piłkarzowi, który na co dzień nie ma do czynienia z zasadami protokołu. 

Nie lubię, jeżeli są łamane zasady dress code'u. W tym wypadku jednak nie może to być odebrane jako lekceważenie, tylko ekstrawagancja. Całość nie jest po prostu spójna - stwierdziła mentorka. 

Zdobycie tytułu Piłkarza Roku przyćmiło odważny dobór stroju Roberta. Sportowcowi gratulujemy międzynarodowego sukcesu!

Zobacz wideo Zwyciężczyni "Projektu Lady" o losach po programie!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.