Rusza Eurowizja Junior 2020! Która wystąpi Ala Tracz? Kiedy druga faza głosowania?

Eurowizja Junior 2020 rozpoczyna się za niecałą godzinę. Która wystąpi Ala Tracz? Jakie ma szanse na wygraną? Sprawdzamy na chwilę przed rozpoczęciem konkursu.

Eurowizja Junior 2020 rozpoczyna się już za moment. W tym roku Polskę reprezentuje młodziutka, zaledwie 10-letnia Ala Tracz, dysponująca zaskakująco potężnym głosem. Alicja zawalczy o kolejną wygraną dla Polski z przedstawicielami jedenastu innych państw. Która zaśpiewa i jakie ma w ogóle szanse na zwycięstwo? Sprawdzamy.

Eurowizja Junior 2020. Która występuje Ala Tracz?

Kolejność krajów - jak co roku - jest wynikiem losowania. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 - Viki Gabor - wylosowała dla Polski i Ali Tracz szóste miejsce w kolejności występów. Jak wygląda oficjalna lista?

 1. Niemcy
 2. Kazachstan
 3. Holandia
 4. Serbia
 5. Białoruś
 6. Polska
 7. Gruzja
 8. Malta
 9. Rosja
 10. Hiszpania
 11. Ukraina
 12. Francja

A jak wygląda konkurencja Ali Tracz? Czy w ogóle Polska ma szanse trzeci raz zwyciężyć w Eurowizji Junior?

Eurowizja Junior 2020. Kto wygra?

Jednym z mierników, za pomocą których można określić nasze szanse w Eurowizji dla dzieci, jest oficjalna ankieta ze strony Eurowizji. W ostatnich latach kilkukrotnie jej wskazania dobrze typowały zwycięzcę lub zwyciężczynię danego konkursu. W tym roku wszystko wskazuje na to, że to nie Polska zwycięży. Na razie to Hiszpania wygrywa głosami 25 proc. ankietowanych. Polska jest jednak od razu za nią, choć różnica w punktach procentowych jest znaczna: "tylko" 16 proc. oddających głos oddaje go właśnie na Alę Tracz.

Roksana Węgiel, Viki Gabor"Eurowizja Junior". Piosenki na konkurs komponował producent Kylie Minogue. TVP robi wszystko, by wygrać

Niestety, po naszej stronie zdecydowanie nie stoi historia. Do tej pory Eurowizję Junior za każdym razem wygrywały kolejno inne kraje i dopiero Polska dokonała tej sztuki dwukrotnie rok w rok. Trzecia wygrana naszego kraju - choć naprawdę mamy drugie miejsce w eurowizyjnej ankiecie - wydaje się bardzo mało prawdopodobna.

Eurowizja Junior 2020. Jak głosować na Polskę?

Jednak, jak wiadomo, póki piłka jest w grze wszystko jest możliwe. Głosowanie w Eurowizji Junior 2020 wciąż jeszcze trwa i wciąż można zagłosować na Polskę. W przeciwieństwie do "dużej" Eurowizji dla dorosłych, ta dziecięca ma tę przewagę, że można głosować na swój własny kraj.

Do godziny 16:59 w niedzielę trwa tzw. pierwsza faza głosowania:

 • należy wejść na stronę vote.junioreurovision.tv (strona jest dostępna także w języku polskim)
 • trzeba obejrzeć 3-minutowy skrót wszystkich występów
 • oddać głos na trzy wybrane przez siebie piosenki
 • potwierdzić oddanie głosu klikając przycisk "potwierdź swoje głosy" lub "vote"

Katarzyna Żurawik na Eurowizji JuniorEurowizja Junior. Pokonała Marinę Łuczenko i pierwsza reprezentowała Polskę w konkursie

Eurowizja Junior 2020. Druga faza głosowania

Druga faza zacznie się po zakończeniu wszystkich występów w czasie transmisji telewizyjnej. Nie do końca wiadomo jeszcze, o której godzinie to nastąpi dokładnie, jednak trzeba wykazać się czujnością, bowiem ta faza będzie trwała tylko 15 minut.

Procedura głosowania będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak w przypadku pierwszej fazy.

Zobacz wideo A tak zapraszała na Eurowizję Junior rok temu Roksana Węgiel