"Eurowizja Junior 2020" już w niedzielę! Ala Tracz będzie reprezentować Polskę. Co o niej wiemy?

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Polskę reprezentować będzie Ala Tracz. Co wiemy o naszej przedstawicielce?

Finał Eurowizji Junior 2020 będziemy mogli obejrzeć już 29 listopada - w najbliższą niedzielę - w TVP1. Przypomnijmy, że Eurowizja dla dzieci i młodzieży po raz drugi z rzędu organizowana jest przez Telewizję Polską, co oznacza, że mamy na swoim koncie dwa następujące po sobie zwycięstwa przedstawicielek naszego kraju. W 2018 roku wygrała Roksana Węgiel, a rok później Viki Gabor

Zobacz wideo Co łączy Roksanę Węgiel z Michałem Szpakiem?

Tym razem Polskę będzie reprezentować dziesięcioletnia Ala Tracz. Co wiemy o młodej wokalistce, która wystąpi podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior?

instagram.comEurowizja Junior 2020. Już teraz możemy zobaczyć urywki z występu Ali Tracz

Eurowizja Junior 2020. Kim jest Ala Tracz?

Warto wspomnieć, że tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Move the World - Rusz Światem!". Wśród reprezentantów dwunastu państw nie zabraknie Alicji Tracz. Podczas finału "Eurowizji Junior 2020" uczestniczka zaprezentuje utwór "I'll be standing".

Reprezentująca w tym roku Polskę Ala Tracz ma dziesięć lat i pochodzi spod Janowa Lubelskiego, gdzie mieszka z rodzicami i siostrą Olą. Dodajmy, że w programie "The Voice Kids" dostała się do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego. Nieco więcej młoda piosenkarka opowiedziała o sobie w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom. 

Viki Gabor, Alicja TraczEurowizja Junior 2020. Viki Gabor szczerze o Ali Tracz

Z audycji wynika, że Ala lubi dawać prezenty, chętnie jada pizzę, a potrawa, której nie znosi, to wątróbka. Jak wyznała, generalnie nie przepada za mięsem, jednak szczególnie za wątróbką. Ulubione kolory Alicji to biały i pudrowy różowy. Jej ulubiony przedmiot w szkole to język angielski, z kolei język, którego chciałaby się nauczyć to koreański. Jej ulubioną wokalistką jest Ariana Grande, zaś wokalistą - Dawid Kwiatkowski.