Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski jest wokalistą młodego pokolenia. Reprezentuje muzykę pop. Karierę rozpoczął w 2013 roku i do tego czasu ma na swoim koncie już cztery nagrane albumy. Jego płyty zyskały miano złotej i platynowej płyty. Wokalista występował również w programach rozrywkowych Polsatu.

Imię i nazwisko: Dawid Kwiatkowski
Data urodzenia: 1 stycznia 1996
Miejsce urodzenia: Gorzów Wielkopolski
Zawód: autor tekstów, piosenkarz
Gatunek muzyczny: pop
Instrumenty: gitara, fortepian
Facebook: facebook.com/kwiatkowskidawid
Instagram: @kwiatkowsky

Dawid Kwiatkowski – kariera muzyczna

Pierwszy singiel Dawida Kwiatkowskiego „Biegnijmy” miał premierę 19 lipca 2013 roku. W listopadzie tego samego roku Dawid wydał swoją debiutancką płytę „9893”. Produkcją albumu zajął się Paweł Gawlik. W tym samym roku Kwiatkowski zainteresował się projektowaniem ubrań i założył własną markę odzieżową nazwaną #9893.
Na początku 2014 roku młody artysta wziął udział w koncercie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w śląskim Zawierciu. W tym samym roku Dawid został twarzą kosmetycznej marki Garnier.
W maju 2014 ukazała się akustyczna wersja debiutanckiego albumu „9893 Akustycznie”. Około pół roku później miał premierę drugi studyjny album piosenkarza: „Pop & Roll”. W tym samym roku wokalista brał również udział w programie tanecznym emitowanym na antenie telewizji Polsat „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Dawid zajął w rywalizacji trzecie miejsce.
W 2015 roku artysta kontynuował współpracę z telewizją Polsat, tym razem zasiadł w jury programu „SuperDzieciak”. Po koniec 2015 roku ukazała się trzecia płyta zawierająca singiel „Droga” zatytułowana „Element trzeci”. Czwarty album wokalisty „Countdown” został wydany w 2016 roku.

Dawid Kwiatkowski – osiągnięcia

Dawid za swój debiutancki singiel „Biegnijmy” dostał dwie statuetki na gali Glam Awards 2013 w kategoriach Odkrycie Roku oraz Modny Debiut ESKA.pl.
Pierwszy album Dawida Kwiatkowskiego zyskał miano złotej płyty, natomiast album „Pop & Rock” pokrył się platyną. Wokalista ma na swoim koncie 11 singli i prawie 20 nagranych teledysków.

dawid kwiatkowski

Więcej o:

dawid kwiatkowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.