Eurowizja Junior 2020. Kto wygra? Jakie szanse ma Polska? Ala Tracz z miejscem na podium

Już w niedzielę, 29 listopada dowiemy się, kto wygra konkurs Eurowizja Junior 2020. W tym roku polską reprezentantką jest Ala Tracz, która zaprezentuje utwór "I'll Be standing". Ma szansę na zwycięstwo? Sprawdziliśmy.

Eurowizja Junior 2020 rozpocznie się w niedzielę wieczorem. Polską reprezentantką jest dziesięcioletnia Alicja Tracz, która zaśpiewa utwór "I'll Be standing". Ostatnie dwa finały okazały się szczęśliwe dla naszego kraju, bowiem w zeszłym roku zwyciężyła Viki Gabor, z kolei wcześniej - Roxi Węgiel. Jak będzie tym razem? Kto wygra?

Eurowizja Junior 2020 - Ala Tracz wygra konkurs?

Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2020. W sumie o nagrodę zawalczy aż 12 innych osób z kilkunastu państw. Na oficjalnej stronie konkursu pojawiła się ankieta, w której można oddawać głosy i typować, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Okazuje się, że dużą przewagą (aż 1/4 ankietowanych) wygrywa do tej pory Hiszpania.

Ankieta - kto wygra Eurowizję Junior 2020Ankieta - kto wygra Eurowizję Junior 2020 eurovisionworld.com

Polska znalazła się na drugim miejscu, kolejno - Francja i Białoruś. Można więc wnioskować, że to właśnie te kraje mają największe szanse na wygraną.

Ankieta, która znalazła się na stronie nie jest wyznacznikiem, bowiem o wyniku po równo decydują krajowe jury i głosy widzów z całego świata. Jednak w poprzednim roku polska piosenka przez kilka dni zajmowała pierwsze miejsce na podium i ostatecznie zwyciężyła. Podobna ankieta jest też aktywna przy okazji Eurowizji dla dorosłych. W 2019 zwycięzca z Holandii również wygrywał to internetowe głosowanie.

Obecnie w sieci pojawiły się fragmenty występów uczestników -  można się z nimi zapoznać na oficjalniej stronie konkursu.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020. Alicja Tracz - kim jest finalistka "Szansy na Sukces"?

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie oglądać Alicję Tracz?

Finał Eurowizji Junior 2020 będziemy mogli obejrzeć już 29 listopada 2020 roku w Telewizji Polskiej. Zwycięzcę poznamy po godzinie 19:00. Wydarzenie poprowadzi Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska.

Myślicie, że Polka ma szansę na zwycięstwo?

Zobacz wideo Co łączy Roksanę Węgiel z Michałem Szpakiem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.