Eurowizja Junior 2020. Kto wygra? Jakie szanse ma Polska? Ala Tracz z miejscem na podium

Już w niedzielę, 29 listopada dowiemy się, kto wygra konkurs Eurowizja Junior 2020. W tym roku polską reprezentantką jest Ala Tracz, która zaprezentuje utwór "I'll Be standing". Ma szansę na zwycięstwo? Sprawdziliśmy.

Eurowizja Junior 2020 rozpocznie się w niedzielę wieczorem. Polską reprezentantką jest dziesięcioletnia Alicja Tracz, która zaśpiewa utwór "I'll Be standing". Ostatnie dwa finały okazały się szczęśliwe dla naszego kraju, bowiem w zeszłym roku zwyciężyła Viki Gabor, z kolei wcześniej - Roxi Węgiel. Jak będzie tym razem? Kto wygra?

Eurowizja Junior 2020 - Ala Tracz wygra konkurs?

Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2020. W sumie o nagrodę zawalczy aż 12 innych osób z kilkunastu państw. Na oficjalnej stronie konkursu pojawiła się ankieta, w której można oddawać głosy i typować, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Okazuje się, że dużą przewagą (aż 1/4 ankietowanych) wygrywa do tej pory Hiszpania.

instagram.comEurowizja Junior 2020. Już teraz możemy zobaczyć urywki z występu Ali Tracz

Ankieta - kto wygra Eurowizję Junior 2020Ankieta - kto wygra Eurowizję Junior 2020 eurovisionworld.com

Polska znalazła się na drugim miejscu, kolejno - Francja i Białoruś. Można więc wnioskować, że to właśnie te kraje mają największe szanse na wygraną.

TurkowizjaPolska zadebiutuje na... Turkowizji! Kim jest reprezentantka naszego kraju?

Ankieta, która znalazła się na stronie nie jest wyznacznikiem, bowiem o wyniku po równo decydują krajowe jury i głosy widzów z całego świata. Jednak w poprzednim roku polska piosenka przez kilka dni zajmowała pierwsze miejsce na podium i ostatecznie zwyciężyła. Podobna ankieta jest też aktywna przy okazji Eurowizji dla dorosłych. W 2019 zwycięzca z Holandii również wygrywał to internetowe głosowanie.

Obecnie w sieci pojawiły się fragmenty występów uczestników -  można się z nimi zapoznać na oficjalniej stronie konkursu.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020. Alicja Tracz - kim jest finalistka "Szansy na Sukces"?

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie oglądać Alicję Tracz?

Finał Eurowizji Junior 2020 będziemy mogli obejrzeć już 29 listopada 2020 roku w Telewizji Polskiej. Zwycięzcę poznamy po godzinie 19:00. Wydarzenie poprowadzi Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska.

Myślicie, że Polka ma szansę na zwycięstwo?

Zobacz wideo Co łączy Roksanę Węgiel z Michałem Szpakiem?