Polska zadebiutuje na... Turkowizji! Kim jest reprezentantka naszego kraju? Internauci zmieszani: Pierwszy raz o tym słyszę

O Eurowizji słyszał niemal każdy, jednak mało kto wie, że międzynarodową furorę robią też inne popularne konkursy wzorowane na podobnym formacie. Jednym z nich jest Turkowizja, w której w tym roku po raz pierwszy weźmie udział reprezentantka Polski.

Eurowizja cieszy się ogromną popularnością i sympatią milionów widzów na całym świecie. Każdego roku w muzycznym starciu bierze udział kilkudziesięciu przedstawicieli różnych krajów. Pomimo zarzutów upolitycznienia konkursu, wokaliści nadal chętnie walczą o tytuł najlepszego głosu w Europie. Realizatorzy show stworzyli więc formaty pochodne. Za przykład można uznać Eurowizję Junior, która w ostatnich latach zyskała w Polsce ogromną popularność, dzięki podwójnej wygranej naszych reprezentantek - Roxie Węgiel i Viki Gabor. Okazuje się, że istnieją również bardzo podobne, choć mniejsze i lokalne konkursy. Jednym z nich jest Turkowizja, która odbędzie się w formie zdalnej w grudniu tego roku. Kto wystąpi w barwach narodowych Polski?

Reprezentantka Polski na Turkowizji

Informacja o organizowaniu Turkowizji mocno zaskoczyła użytkowników mediów społecznościowych. Na Instagramie pojawiła się bowiem wiadomość o tym, że Polska po raz pierwszy zadebiutuje na wspomnianym konkursie wokalnym, a przedstawicielką naszego kraju będzie urodzona na Białorusi Olga Natskowicz, pseudonim "Mishelle".

Poznajcie Mishelle, która będzie reprezentować Polskę na Turkowizji. Swój utwór wykona... po azersku! - czytamy w oficjalnym komunikacie.
 

Olga swoją karierę muzyczną rozpoczęła w wieku pięciu lat, a od tego momentu występowała na festiwalach w ponad stu krajach. Piosenkarka pochodzenia tureckiego ma również polskie korzenie. Na YouTube można znaleźć relacje z jej koncertów i kilka autorskich utworów. 

 

Nie tyle nieznana szerszemu gronu reprezentantka Polski, co sam fakt istnienia Turkowizji mocno zaintrygował internautów, którzy w komentarzach dopytywali organizatorów o formułę konkursu. 

Serio? Coś takiego naprawdę istnieje? Pierwszy raz o tej pani słyszę.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. 

Turkowizja nie jest konkursem organizowanym przez Europejską Unię Nadawców, a zatem reprezentanta nie wystawia publiczny nadawca - TVP. Piszemy o tym, gdyż to konkurs wzorowany na formacie Eurowizji. W Turkowizji biorą udział nie tylko kraje, ale i regiony/obszary, w których mieszkają Turcy i przedstawiciele ludów tureckich. Stąd w ramach jednego państwa często jest kilku uczestników reprezentujących różne podmioty.

Turkowizja 2020 będzie transmitowana ze Stambułu w formie zdalnej pod koniec tego roku. Obejrzycie?

Więcej o: