Roksana Węgiel ostrzega Alę Tracz przed Eurowizją Junior: Nutka kozacka, ale uważaj na ludzi

Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2020. Z racji tego, że koleżanka po fachu Roksana Węgiel mogła poszczycić się zwycięstwem w konkursie dwa lata temu wie, na co tegoroczna kandydatka powinna uważać.

Eurowizja Junior to jeden z konkursów, w którym młodzi polscy wokaliści zdobyli już kilka nagród, dlatego i w tym roku pokłada się duże nadzieje w kandydatce, niespełna 10-letniej Alicji. W poprzednich latach udało się triumfować Roksanie Węgiel i Viki Gabor. Pierwsza z nich postanowiła udzielić kilku rad tegorocznej reprezentantce. 

Eurowizja Junior - Roksana Węgiel doradza Alicji Tracz

Roksana Węgiel została reprezentantką polski na Eurowizji Junior w 2018 roku. 13-letnia wówczas nastolatka zwyciężyła w Mińsku, w którym miał miejsce konkurs i do tego czasu świetnie radzi sobie na rynku muzycznym. Śmiało można powiedzieć, że udział w konkursie pozwolił jej nie tylko wygrać, ale i utrzymać się na fali popularności. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Viki Gabor, która triumfowała w zeszłym roku. Od tego czasu udało jej się wydać kilka singli i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas będzie o niej głośno.

Spora presja ciąży na tegorocznej reprezentantce, 10-letniej Alicji Tracz, która dostała się na konkurs za sprawą udziału w specjalnym odcinku "Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020". Dziewczynka konkurowała z kilkoma innymi osobami, jednak ostatecznie widzowie i publiczność zdecydowali, że to właśnie ona radzi sobie najlepiej.

 

Nie da się ukryć, że występ w konkursie w tak młodym wieku wiąże się z ogromny stresem i presją. Jedna z poprzedniczek Alicji w konkursie Eurowizja Junior postanowiła poradzić jej, czego powinna unikać i jak poradzić sobie z medialnym zamieszaniem wokół siebie.

Ważne jest, żeby się nie dać pochłonąć - będziesz miała bardzo dużo doradców, będą Cię chcieli zgarnąć pod swoje skrzydła, musisz uważać na ludzi - doradziła Węgiel w rozmowie z JastrząbPost.

Węgiel dodaje również, że widzi szansę na wygraną i liczy, że Polacy okażą spore wsparcie tak jak w poprzednich latach.

Nutka kozacka, Alicja zaśpiewała pięknie, widzę naprawdę duże szanse, ale to zależy od motywacji Polaków, tak jak w poprzednich latach. Mam nadzieje, że zaśpiewa tak prosto z serca - dodała Węgiel.

Kibicujemy!

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę. Co za głos!

Zobacz wideo Co łączy Roksanę Węgiel z Michałem Szpakiem?