Eurowizja Junior 2020. Alicja Tracz - kim jest finalistka "Szansy na Sukces"?

Finał ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020'' już dziś. Czy Alicja Tracz zostanie polską reprezentantką na Eurowizję Junior 2020? Sprawdź, kim jest ta młoda, znana już widzom z trzeciej edycji "The Voice Kids", artystka.

Eurowizja Junior 2020: polskie preselekcje w ''Szansie na sukces''

Eurowizja Junior coraz bliżej. I choć tegoroczna edycja będzie miała nietypową formułę, reprezentanci poszczególnych krajów nie zjadą do Warszawy ze względu na sytuację epidemiczną, to jednak jak zapewniają organizatorzy konkurs zostanie przeprowadzony tak, aby wszystkim zagwarantować równe szanse. 

Polskę reprezentować będzie wokalistka wybrana na drodze krajowych preselekcji, które przeprowadzone zostały w oparciu o format ''Szansa na sukces''. W pierwszych trzech odcinkach wyłoniono trzy finalistki, a w ostatnim jedna z nich zostanie wytypowana na reprezentantkę Polski.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. To pierwsza taka sytuacja w historii konkursu!

Alicja Tracz: zwyciężczyni trzeciego odcinka specjalnego "Szansy na sukces''

20 września 2020 w TVP2 zaprezentowało ostatni odcinek półfinałowy ''Szansy na sukces'', w którym wzięło udział siedmiu wokalistów w wieku od 9-14 lat. Jury w składzie: Kasia Łaska, MaRina i Dawid Kwiatkowski, obejrzało występy kandydatów:

  • Alicji Tracz
  • Ani Laskowskiej
  • Szymona Lubickiego
  • Konrada Repińskiego
  • Dominiki Głąb
  • Leny Małodzińskiej
  • Antoniny Piotrowskiej.

Szybko okazało się, że ostatnią finalistką została Ala Tracz, która brawurowo wykonała utwór z repertuaru Edyty Górniak "Kolorowy wiatr", pochodzący ze ścieżki dźwiękowej bajki ''Pocahontas''. Nie jest to pierwszy sukces młodej wokalistki. Szerszej publiczności znana jest ona z trzeciej edycji talent show emitowanego przez TVP2 - ''The Voice Kids''. Na swoim koncie ma też wysokie, 4 miejsce w plebiscycie ''Wymarzony Reprezentant Polski na JESC 2020'' Dziennika Eurowizyjnego.

Sprawdź odzież dziecięcą na Avanti24.pl!

 

Kiedy poznamy reprezentantkę na Eurowizję?

Lena Marzec, Agata Serwin oraz Alicja Tracz zmierzą się w ostatnim odcinku ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020'' w niedzielę, 27 września 2020 roku. Finał pokazany zostanie przez TVP2 o godzinie 15.15. Wszystkie młode wokalistki zaśpiewają w nim po dwa utwory: piosenkę, dzięki której wygrały swój półfinał, a także utwór dedykowany na konkurs Eurowizji. Decyzję, o tym która z nich wygra i będzie reprezentować Polskę, 29 listopada podczas festiwalu w Warszawie, podejmą widzowie oraz jury, w składzie: Cleo, Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski. 

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020 będzie zupełnie inna, niż poprzednie. Znamy szczegóły. Jak będą wyglądać koncerty?

Więcej o: