Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. To pierwsza taka sytuacja w historii konkursu!

Europejska Unia Nadawców zdecydowała, że kolejna odsłona Eurowizji Junior odbędzie się ponownie w naszym kraju. To będzie drugi z rzędu konkurs piosenki dziecięcej organizowany w Polsce, co wcale nie było takie oczywiste, niezależnie od naszego zeszłorocznego zwycięstwa.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest organizowany od 2003 roku. Na 17 odsłon konkursu, zaledwie siedem razy konkurs odbył się w kraju, który rok wcześniej zwyciężył. Tym razem Europejska Unia Nadawców postanowiła, że to ponownie Polska będzie gospodarzem Eurowizji Junior

Eurowizja Junior 2020 w Polsce

Europejska Unia Nadawców w czwartek ogłosiła, że Polska zostanie ponownie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Producent wydarzenia stwierdził, że poprzednia edycja konkursu wywarła tak pozytywne wrażenie, że zdecydowano ponownie powierzyć TVP organizację Eurowizji Junior. 

Ogłaszamy, że TVP po raz kolejny zapisze się w historii, organizując Eurowizję Junior w 2020 roku. Zeszłoroczne wydarzenie w Gliwicach wyznaczyło nową jakość. Imponująca produkcja wyniosła konkurs na nowy poziom i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tym roku ponownie będziemy mogli współpracować z utalentowaną ekipą TVP - powiedział Jon Ola Sand, producent wykonawczy Eurowizji.

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020? 

Do tej pory nie poinformowano, w jakim mieście zmierzą się najbardziej utalentowane dzieci w Europie. Kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem o organizacji konkursu przez Polskę, mówiono, że kolejna odsłona ma się odbyć w Krakowie. Wkrótce pojawi się oficjalny komunikat, w którym dowiemy się, które miasto będzie gospodarzem Eurowizji Junior.

W 2018 roku konkurs Eurowizji Junior wygrała Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want To Be". Rok później europejski konkurs został zorganizowany w Gliwicach. Naszą reprezentantką była Viki Gabor, która wykonała utwór "Superhero". Występ Wiktorii ponownie przypadł do gustu widzom i dzięki temu zwyciężyła właśnie ona.

Prezes Kurski po wygranej Viki deklarował, że będzie starał się, aby konkurs odbył się w Polsce jeszcze raz. Do tej pory Eurowizja Junior nigdy jednak nie odbyła się dwa razy w tym samym kraju, który wygrałby w konkursie. Tylko Holandia miała okazję dwa razy gościć Eurowizję Junior - i to dwa razy bez wcześniejszej wygranej.

Jak widać, wszystko się zmienia, a prezes będzie zadowolony, że dopiął swego. I nie tylko on - dla Polski to naprawdę ogromne wyróżnienie i szansa.

DK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.