Eurowizja Junior 2019. Polska wygrała po raz drugi z rzędu. To pierwszy taki przypadek w historii!

Eurowizja 2019. Polska zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci drugi raz z rzędu. Rok temu wygrała Roksana Węgiel, w tegorocznej edycji - Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2019 ze względu na zeszłoroczne zwycięstwo Roksany Węgiel odbyła się w Polsce. Nasz kraj zorganizował tegoroczny konkurs w hali Arena w Gliwicach. W niedzielne popołudnie poznaliśmy zwycięzcę finału konkursu. Wielką wygraną okazała się ponownie Polka. Tym razem Viki Gabor. To właśnie ona została okrzyknięta najlepszą spośród 19 uczestników.

Eurowizja 2019. Polska wygrała!

W głosowaniu jurorów zwyciężył Kazachstan. Natomiast jeśli chodzi o głosy widzów, zwyciężyła po raz drugi w historii konkursu Polska. 

Viki Gabor swoją piosenkę "Superhero" zaśpiewała w dwóch językach: polskim i angielskim. Poszło jej fenomenalnie. Konkursowy występ możecie zobaczyć poniżej. 

 

Eurowizja Junior 2019. Polskę reprezentowała Viki Gabor

Viki Gabor, czyli Wiktoria Gabor, ma zaledwie 12 lat. Urodziła się 24 lipca 2007 roku w Niemczech. Wychowała się w Wielkiej Brytanii, ale mieszka w Krakowie. Posiada romskie korzenie, a jej rodzina jest bardzo muzykalna. Ma cztery lata starszą siostrę Melisę, z którą komponuje piosenki i pisze teksty. Edukację rozpoczęła w Wielkiej Brytanii, dlatego płynnie mówi w języku angielskim. Słychać to w jej debiutanckim utworze "Time" oraz piosence na Eurowizję - "Superhero". 

Nad piosenką do konkursu Eurowizji pracowała z gwiazdami. Za utwór "Superhero" odpowiedzialni są Patryk Kumór i Lanberry. Ten duet skomponował także piosenkę "Anyone I Want To Be", dzięki któremu Roksana Węgiel zwyciężyła ubiegłoroczną edycję konkursu.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.