Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się w Polsce? Kurski obiecuje, ale Hiszpania już zdążyła się zgłosić

Eurowizja Junior 2019 zakończyła się sukcesem reprezentantki naszego kraju. Viki Gabor dała nam drugie zwycięstwo z rzędu w tym konkursie. Nie oznacza to jednak, że w przyszłym roku będziemy automatycznie gospodarzami wydarzenia.

Ledwo opadło konfetti po kolejnej odsłonie Eurowizji Junior, a już pojawiają się pierwsze oświadczenia dotyczącej następnej edycji. W tej sprawie wypowiedział się Jacek Kurski tuż po zakończeniu konkursu.

Eurowizja Junior 2020 nie musi odbyć się w Polsce

Po zakończeniu konkursu prezes TVP spotkał się z Viki Gabor i pogratulował zwycięstwa. W czasie tego spotkania zapowiedział, że Polska będzie ubiegać się o organizację kolejnej odsłony Eurowizji Junior. Okazuje się bowiem, że wygrana wcale nie gwarantuje tutaj sukcesu:

Obiecuję, że Polska będzie się starać o organizację konkursu w przyszłym roku - oświadczył Kurski.

Konkurs nie musi się odbyć w kraju zwycięzców. Decyzję w tej sprawie podejmuje Europejska Unia Nadawców. Swoją kandydaturę zdążyła już zgłosić Hiszpania.

Jak to wyglądało do tej pory? Na 17 odsłon konkursu zaledwie siedem razy konkurs odbył się w kraju, który rok wcześniej zwyciężył. Nigdy jeszcze nie odbył się dwa razy w tym samym kraju, który wygrałby w konkursie - tylko Holandia miała okazję dwa razy gościć Eurowizję Junior - i to dwa razy bez wcześniejszej wygranej.

Gdzie zatem odbędzie się Eurowizja Junior 2020? To się dopiero okaże.

DK

Zobacz jak Doda zareagowała na wygraną Viki Gabor

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.