Cleo

Cleo

Cleo to polska piosenkarka. Nazywa się Joanna Klepko. Sukces osiągnęła dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólny utwór "My Słowianie" wspiął się na szczyty list przebojów. Cleo reprezentowała Polskę w finale Eurowizji.


Imię i nazwisko: Joanna Klepko
Miejsce urodzenia: Szczecin
Facebook: Facebook.com/CjakCLEO
Instagram: @cleo_don

Cleo: życiorys (dzieciństwo i początki kariery)

Joanna Klepko przyszła na świat 25 czerwca 1983 roku w Szczecinie. Uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Mimo odebrania technicznego wykształcenia, od zawsze pasją Joanny była muzyka.
Przez jakiś czas śpiewała w chórze wykonującym muzykę gospel Soul Connection oraz duecie Dwie Asie. Zafascynowana muzyką Alicii Keys, Whitney Houston i Arethy Franklin, poszukiwała sposobu na rozwój swojej muzycznej kariery. Postanowiła wziąć udział w emitowanym w telewizji TVN programie typu talent show "X-Factor". Zaśpiewała tam utwór Tiny Turner "Proud Mary", jednak aż trzy osoby z czteroosobowego jury oceniły występ negatywnie. Następnie wzięła udział w konkursie muzycznym "Studio Garaż", gdzie zajęła pierwsze miejsce w kategorii "r'n'b". W tamtym czasie często użyczała głosu w utworach polskich raperów.

Cleo: współpraca z Donatanem i kariera solowa

W 2013 roku Cleo zaczęła współpracować z muzykiem, producentem i inżynierem dźwięku Donatanem. Pierwszym sukcesem duetu artystycznego była nominacja do występu na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Z piosenką "My Słowianie" Donatan i Cleo dostali się do rundy finałowej. Utwór zdobył ogromną popularność w Polsce, był jednym z najchętniej granych przez stacje radiowe (nagroda od słuchaczy RFM MAXXX). W czerwcu 2014 roku Cleo została nagrodzona SuperJedynką w kategorii "gwiazda w sieci". W tym samym roku ukazał się album Donatana i Cleo "Hiper/Chimera", na którym można było znaleźć między innymi "Ten czas", "Brać" czy "Sztorm".
Cleo wystąpiła gościnnie na albumach takich wykonawców, jak: Tusz Na Rękach, W Zmowie, Bonson i Matek, Ramona 23, Onar, Endefis, Płomień 91 czy Pih.
W 2016 roku ukaże się solowy album artystki, który zapowiadany przez singiel "Zabiorę nas".

Cleo: "Taniec z Gwiazdami"

Wielkim zastrzykiem popularności był dla Cleo udział w 4. edycji polsatowskiego "Tańcu z Gwiazdami". Piosenkarka pierwszy raz tak śmiało eksponowała swój seksapil i dała się poznać od bardziej prywatnej strony. Tańczyła razem z Janem Kliementem. Zajęli 3. miejsce.

Zobacz także:

Margaret - Kamil Bednarek - Ewelina Lisowska

cleo

Więcej o:

cleo