"Eurowizja Junior 2020". Kiedy finał? Gdzie oglądać? O której godzinie?

"Eurowizja Junior 2020". Kiedy odbędzie się finał kolejnej odsłony? Gdzie będziemy mogli obejrzeć finał? Przedstawiamy szczegółowe informacje.

"Eurowizja Junior 2020". Finał Eurowizji dla dzieci i młodzieży po raz drugi z rzędu organizowany jest przez Telewizję Polską, co oznacza, że mamy na swoim koncie dwa następujące po sobie zwycięstwa przedstawicielek naszego kraju (Roksana Węgiel w 2018 roku, Viki Gabor w 2019)  i sporą szansę na trzecie!

Zobacz wideo Eurowizja Junior - Official Promo

W tym roku podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Polskę reprezentować będzie dziesięcioletnia Alicja Tracz. Przypomnijmy, że przygotowania do finału rozpoczęto już na początku tego roku, jednak sytuacja spowodowana koronawirusem pokrzyżował plany. Uczestnicy występowali osobno, a ich zmagania nagrywano na przełomie października i listopada.

"Eurowizja Junior 2020". Kiedy finał? Gdzie oglądać?

Tegoroczny finał "Eurowizji Junior" będziemy mogli obejrzeć już 29 listopada 2020 roku w Telewizji Polskiej. Zwycięzcę poznamy po godzinie 19:00. Z kolei 23 listopada wyemitowana zostanie Ceremonia Otwarcia, którą będzie można obejrzeć w TVP1 lub na stronie junioreurovision.tv od godziny 17.20. Dodajmy, że głosowanie ruszy w najbliższy piątek 27 listopada.

Eurowizję Junior 2020 poprowadzą: Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska.

Reprezentująca w tym roku Polskę Alicja Tracz pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Dodajmy, że w programie "The Voice Kids" dostała się do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego. Podczas "Eurowizji Junior 2020" dziesięciolatka zaprezentuje utwór "I'll be standing".

Młoda wokalistka już nagrywa kolejne single. Niedawno pisaliśmy o tym, że oprócz przygotowań do występu Alicja Tracz ma na głowie inny projekt - razem z siostrą szykuje świąteczny singiel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.