To koniec serialu "Rodzinka.pl". Stacja TVP wydała oświadczenie i zdradziła powody decyzji

Właśnie zakończyły się zdjęcia do 16. sezonu jednego z najbardziej lubianych seriali "Rodzinka.pl". Ku zaskoczeniu wszystkich ten sezon będzie ostatnim. TVP wyjaśnia powody decyzji.

"Rodzinka.pl" na antenie TVP2 gościła od 2011 roku. Sezon, który pojawi się wiosną, będzie już tym ostatnim. Aktorzy grający w serialu i widzowie nie kryją zaskoczenia decyzją Telewizji Polskiej. W związku z pojawieniem się ogromnej krytyki stacja TVP wystosowała oficjalne oświadczenie.

Stacja TVP wystosowała oświadczenie

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy i pomysłów wysłania petycji o przywrócenie serialu. W końcu "Rodzinka.pl" to jeden z najbardziej lubianych seriali w Polsce. W związku z tym biuro prasowe TVP wystosowało oficjalne oświadczenie. Okazuje się, że powód leży w spadającej w kolejnych sezonach oglądalności.

Po analizie wyników oglądalności podjęto decyzję o zakończeniu dalszej produkcji serialu "Rodzinka.pl". Badania wykazały, że widzowie najchętniej poszukują odcinków poprzednich serii, Widzowie Telewizji Polskiej od piętnastu sezonów dzielą radości i troski rodziny Boskich. Dzieciństwo, dojrzewanie, wkraczanie w dorosłość, pierwsze miłosne zawody, ale przede wszystkim rodzinne wartości stały się częścią TVP i życia jej widzów. Ósmy odcinek szesnastego sezonu serialu "Rodzinka.pl" będzie pożegnaniem z tą wyjątkową rodziną - czytamy.

Jest to bardzo smutna wiadomość dla widzów, ale i aktorów, którzy na planie spędzili tyle lat. Przypomnijmy, że wielu z nich właśnie tam rozpoczynało swoją karierę aktorską. Byli to m.in. Julia Wieniawa, Maciej Musiał, Wiktora Gąsiewska czy Adam Zdrójkowski.

Zobacz wideo Adam Zdrójkowski ze łzami w oczach żegna się z serialem

Aktorzy nie kryją swojego zaskoczenia i żegnają się z serialem na swoich profilach w mediach społecznościowych. Nie obyło się bez wzruszenia oraz łez. W końcu rodzina Boskich była ich drugą rodziną.

Nie dostałam oficjalnego potwierdzenia od produkcji, ale słyszałam, że z dnia na dzień zapadła decyzja o zakończeniu naszego serialu. To smutna informacja, bo wszyscy się już bardzo zżyliśmy. Dorastałam na planie "Rodzinki.pl", więc zawsze zostanie w moim sercu - zdradziła nam Julia Wieniawa.

Niestety, liczby są bezlitosne dla tego konkretnego tytułu. Oglądalność z każdym kolejnym sezonem "Rodzinki.pl" malała, aż wreszcie, jak informują Wirtualne Media, spadła poniżej miliona widzów. Serial powoli przesuwano w ramówce, co nie poprawiło jego wyników.

Będziecie tęsknić za serialem?

BO