Internauci nie chcą Kuby Wojewódzkiego w reklamie Play. "Obraża, jest żenujący". Komentuje rzecznik

Kuba Wojewódzki wystąpił z Renatą Kaczoruk w kampanii reklamowej, która wzbudziła ogromne kontrowersje. Pojawiła się nawet petycja, aby reklama została wycofana. Co na to rzecznik Play?

Kuba Wojewódzki wzbudza ostatnio dużo negatywnych emocji. Prawdopodobnie najbardziej rozzłościł fanów tym, że nabrał ich w kwestii swojego ślubu z Renatą Kaczoruk. Kilka dni po tym, jak showman ogłosił, że para przypieczętowała swój związek, okazało się, że cała historia została wymyślona na potrzeby kampanii reklamowej Play. Sam Wojewódzki nie ma sobie nic do zarzucenia.

W odpowiedzi w czwartek internauci z fanpagem "Vogule Poland" na czele wystosowali petycję w sprawie zerwania kontraktu pomiędzy Wojewódzkim a siecią komórkową. Tak motywują swój apel:

Drogie Play!
Kuba Wojewódzki na przestrzeni ostatnich lat dał nam się poznać jako erotoman, cham i człowiek żerujący na najniższych ludzkich uczuciach. Obraża innych, sieje plotki i próbuje niszczyć ludzi. Wydaje nam się, że takie zachowanie dyskwalifikuje go w roli autorytetu w jakiejkolwiek kwestii. Reklamy Play skupiały się dotąd na zabawnych scenkach odgrywanych przez aktorów oraz celebrytów. Kuba Wojewódzki w naszym mniemaniu nie jest osobą zabawną, a smutną i w gruncie rzeczy żenującą. Dlatego apelujemy o zaprzestaniu promowania tego pana w Waszych reklamach. Szkoda chyba, by operator komórkowy chcący pozycjonować się jako nowoczesny i "cool" promował osobnika, który wzbudza szeroką antypatię. Antypatia to jednak mało - wzbudza niechęć i przejawia te wszystkie cechy, których zdrowa jednostka nie jest w stanie akceptować.

Jak na razie osób, które podpisały się pod petycją, jest niewiele, bo niespełna sto. Co ciekawe, na liście widnieje także nazwisko samego Wojewódzkiego. Jednak pod postem na fanpage'u "Vogule Poland", pojawiło się dużo głosów w związku z akcją. Część internautów broni kampanii, dużo osób jednak popiera petycję, mimo że twórcy traktują ją zapewne bardziej jako żart.

Mnie tam ich reklama ze ślubem bawi.
Play nie rozumie, że robi sobie antyreklamę, i jeszcze słono za to płaci. Ktoś tam ma łeb do interesów, hehe.
Na szczęście Wojewódzki ma więcej sympatyków niż wrogów. Tak jest z każdym artystą. Tym, którym nie podoba się oferta "Play", nie pomoże a i nie zaszkodzi żadna reklama. Tylko głupi wierzą wyłącznie reklamom!

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Play, Marcinem Gruszką, aby poznać opinię sieci odnośnie zarzutów postawionych w petycji. W rozmowie stwierdził, że dalsza współpraca z Wojewódzkim nie jest zagrożona.

Z tego, co wiem, to chyba Kuba Wojewódzki sam tę petycję podpisał. Czytałem, wiem,  jestem świadomy tego. Czy to będzie miało wpływ na nasze decyzje? Szczerze mówiąc wątpię. Petycję podpisało bardzo mało osób, a efektywność tej akcji powinna maleć z każdą dobą, a nie rosnąć. Powiem tak: jestem świadomy, że taka petycja miała miejsce. Trochę nie rozumiem argumentów, jakie tam zostały użyte, bo myślę coś zupełnie innego na temat pana Wojewódzkiego, my jesteśmy zadowoleni ze współpracy z nim - powiedział.

Podpisalibyście się pod tą petycją?

MK

Więcej o: