Dorota Wellman i Marcin Prokop w "DD TVN" ubrani na czarno. A tymczasem w "PnŚ"... "Widać, kto w czyjej kieszeni siedzi"

Dorota Wellman i Marcin Prokop przyłączyli się do protestu kobiet sprzeciwiających się zaostrzeniu ustawy aborcyjnej i przyszli do studia "DD TVN" w czarnych strojach. A jak ubrali się prowadzący "PnŚ"? Kolorowo.

 #czarnyprotest zjednoczył kobiety, które chcą same móc decydować o swoim życiu i zdrowiu. Symbolicznym przyłączeniem się do protestu jest założenie na siebie w poniedziałek czarnego ubrania. Zrobili to m. in. prowadzący poranne "DD TVN" Dorota Wellman i Marcin Prokop. Tymczasem w konkurencyjnej TVP trwało "Pytanie na Śniadanie", którego prowadzący, Łukasz Nowicki i Aleksandra Rosiak ubrani byli na kolorowo.

Internauci natychmiast wychwycili różnicę.

Widać po TV, kto w czyjej kieszeni siedzi. Brawo TVN! - napisała jedna z internautek, prezentując screeny z obu programów.

#czarnyprotest#czarnyprotest Screen z Facebook.com/Ogólnopolski strajk kobiet! W Naszej Sprawie // Poznań!

 Właścicielem TVN jest amerykańska spółka Scripps Networks Interactive, natomiast prezesem TVP jest Jacek Kurski, który został mianowany na to stanowisko przez obecny rząd. Ten sam rząd, przeciwko któremu wymierzony jest #czarnyprotest.

Jest dość oczywiste, że prorządowa telewizja nie będzie wspierała antyrządowego protestu, jednak internauci w wypowiedzi Aleksandry Rosiak doszukiwali się ukrytych znaczeń.

Ola ubrała się na niebiesko-biało, ale na starcie powiedziała wyraźnie: Dzień dobry, mamy 3 dzień października, poniedziałek. Życzymy wszystkim, aby ten poniedziałek był bardzo owocny i pełen sukcesów. Myślę, że celowo przemyciła COŚ między wierszami.

 Naprawdę przemyciła? Wygląda to na zwykłe przywitanie się, ale w taki dzień nawet zwykłe przywitanie nabiera dodatkowych znaczeń.

Zobacz wideo

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.