Szokujący finał "Ojca Mateusza". W ostatnim odcinku tytułowy ksiądz trafi na wózek inwalidzki

Bartosz Pańczyk
W "Ojcu Mateuszu" nie brakuje dramatów. Teraz trudne chwile czekają tytułowego księdza. Bohater Artura Żmijewskiego nie będzie mógł poruszać się na własnych nogach.

31. sezon "Ojca Mateusza" dobiega końca. Ostatni odcinek serialu przed wakacjami TVP1 wyemituje 30.05.2024 o godz. 21.10. Będzie to jubileuszowy 400. odcinek, w którym pojawi się nowa czołówka, ale to nie jedyna niespodzianka, jaką zafundowała produkcja. Widzów czeka wielki zwrot akcji. Uwielbiany tytułowy ksiądz, w którego od pierwszego odcinka wciela się Artur Żmijewski, trafi na wózek inwalidzki. O wszystkim poinformowała produkcja serialu. Do Sandomierza powrócą też zwolnione z więzienia (po odbyciu kary) osoby, które niegdyś na terenie miasta dokonały przestępstw i zostały schwytane przez księdza i policjantów. I znowu namieszają. 

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor śmieje się z dyrektora programowego Polsatu

"Ojciec Mateusz". Dlaczego ksiądz trafi na wózek inwalidzki?

Jak czytamy w streszczeniach serialu, w 400. odcinku "Ojca Mateusza" na plebanii trwają przygotowania do uroczystości z okazji trzydziestolecia święceń kapłańskich Mateusza. Niestety, podczas prac domowych księdzu wypada dysk i duchowny trafia na wózek inwalidzki. Czasowe ograniczenie ruchu nie przeszkadza jednak bohaterowi w prowadzeniu bystrych obserwacji i rozwiązania kolejnej kryminalnej zagadki. Nie wiadomo jak długo będzie musiał korzystać z wózka inwalidzkiego. A zbirów nie będzie brakowało. Wśród osób, które wyszły na wolność, jest Paweł Donat (Krzysztof Wakuliński) z dziewiątego odcinka serialu czy Marta Grabowska (Gabriela Frycz), która przyczyniła się do śmierci swojego narzeczonego. W "Ojcu Mateuszu" znowu zobaczymy siostry Bogumiłę (Joanna Kurowska) i Walerię (Anna Tomaszewska) Lipiec i Szajbusa (Przemysław Bluszcz), który zasłynął niegdyś zuchwałym napadem na autobus, którym podróżowała Natalia (Kinga Preis). Przestępca został wówczas postrzelony, po czym zyskał nową tożsamość po sfingowanej śmierci w szpitalu, by stać się świadkiem koronnym. Kryminaliści w zagadkowy sposób nawiązują ze sobą kontakt, wobec czego Morus (Redbad Klynstra) zarządza specjalną operację, obawiając się, że postanowili w sposób zorganizowany powrócić na kryminalną drogę. Zdjęcia księdza Mateusza na wózku inwalidzkim znajdziesz w galerii na górze strony.

Kiedy wrócą nowe odcinki "Ojca Mateusza"?

O przyszłości serialu niedawno w rozmowie z Plotkiem mówił Piotr Polk, czyli serialowy Orest. Czy serial doczeka się kolejnego sezonu? - Oczywiście, że damy radę zrobić kolejny sezon. To jest tylko kwestia tego, czy widz to jeszcze zniesie. Na razie się wyróżniamy. Ten serial jednak różni się od innych tym, że jego odcinki są historiami zamkniętymi. Ciągle pojawiają się jacyś nowi bohaterowie i ich historie się nie łączą. Widzimy początek i szybko mamy zakończenie. Poza tym tam jest fajna obsada i fajnie się to wszystko układa - mówił nam Piotr Polk i pozwolił sobie na żart. - Po tylu latach to idzie jak dobrze naoliwiona maszyna. Śmieję się, że tylko my jesteśmy już trochę jak te woskowe figury z muzeum w Sandomierzu. Ten serial to rodzaj przyjemności. Stworzyliśmy taki format, który nie przeszkadza nikomu - wyznał. W tym wypadku prawdopodobnie kolejne odcinki serialu pojawią się we wrześniu 2024 roku.

'Ojciec Mateusz' na antenie TVP'Ojciec Mateusz' na antenie TVP Fot. KAPiF.pl

Oglądasz "Ojca Mateusza"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.