"Milionerzy". Uczestniczka nie mogła zrozumieć pierwszego pytania. "I kto, i jaki"?

W 731. odcinku grę rozpoczęły dwie osoby. Pierwszy uczestnik odpadł na pytaniu za 40. tys. złotych, a druga uczestniczka miała problem już z pierwszym zagadnieniem. Czego dotyczyło?

Drugą uczestniczką 731. odcinka "Milionerów" była pani Anna z Krakowa, która najszybciej odpowiedziała na pytanie eliminacyjne związane z działaniami matematycznymi. Kobieta rozsiadła się na fotelu obok Huberta Urbańskiego i przystąpiła do gry. Niestety, już pierwsze zagadnienie okazało się kłopotliwe. Nic dziwnego, ponieważ odczytane przez prowadzącego pytanie zabrzmiało naprawdę dziwnie. Więcej pytań z tego odcinka znajdziesz w galerii na górze strony! 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". I kto, i jaki? Oto poprawna odpowiedź

Hubert Urbański przeczytał pytanie i wskazał cztery możliwe odpowiedzi. I kto, i jaki? 

  • A: pociotek 
  • B: koligat 
  • C: kuzyn 
  • D: krewny 

Krótkie pytanie okazało się bardzo skomplikowane. Uczestniczka przez jakiś czas myślała w ciszy. - A, dobrze, już zrozumiałam - powiedziała w końcu z ulgą i szybko zaznaczyła odpowiedź D: krewny, która okazała się tą prawidłową. Po ogłoszeniu dobrych informacji Hubert pospieszył z wyjaśnieniami. - Ktoś może być czyimś krewnym, ale też może być komuś coś krewny. To drugie nawiązuje do epoki wspólnoty rodowej, kiedy to ród odpowiadał za winy i długi swoich członków - tłumaczył. Jak widać, pani Annie udało się rozszyfrować znaczenie pytania i udzielić poprawnej odpowiedzi. Dajcie znać w sondażu na końcu artykułu, czy też bylibyście w stanie zgarnąć 500 złotych. 

'Milionerzy''Milionerzy' 'Milionerzy'. Uczestniczka nie mogła zrozumieć pytania. 'I kto, i jaki'? Fot. 'Milionerzy'

"Milionerzy". Te pytania również sprawiły problemy uczestnikom 

W 728. odcinku na fotelu zasiadła pani Wioleta z Warszawy, która poległa na pytaniu za ćwierć miliona złotych. Uczestniczka nie wiedziała, w jakim okręgu Nowego Jorku leży dzielnica Harlem. W odcinku 729. wystąpił pan Rafał, którego zaskoczyło pytanie dotyczące jezior. W tym wypadku intuicja jednak nie zawiodła. Mieszkańcowi Wrocławia udało się zaznaczyć poprawną odpowiedź. Problematycznie było również w odcinku 723. Pani Roksana nie poradziła sobie z zawiłym pytaniem o spór Górali i Kaszubów. Z kolei w 711. odcinku do gry przystąpił pan Kamil. Mężczyźnie całkiem nieźle szło, dopóki nie natknął się na pytanie o wiersz Kazimierza Wierzyńskiego. ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Padło pytanie za milion. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba sam uczestnik

Znaliście odpowiedź na to problematyczne pytanie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.