"Milionerzy". Padło pytanie za milion. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba sam uczestnik

Pan Sławomir już na samym początku swojej gry w "Milionerach" szedł jak burza. Nikt nie był więc zaskoczony, gdy przed uczestnikiem pojawiło się pytanie za milion złotych. To, co zrobił, było bardzo zaskakujące.

W 726. odcinku "Milionerów" grę rozpoczął Sławomir Świątecki. Uczestnik z wykształcenia jest historykiem i lingwistą samoukiem. Mężczyzna może pochwalić się znajomością języka indonezyjskiego, perskiego i rumuńskiego. W pierwszym odcinku doszedł do pytania za 75 000, w kolejnym sukcesywnie odpowiadał na pytania i zdobywał kolejne, większe kwoty. Jego gra przedłużyła się tak bardzo, że musiała zostać kontynuowana w następnym odcinku. W końcu uczestnik otrzymał pytanie za milion złotych. 

Zobacz wideo "Milionerzy". Bardzo trudne pytania w programie. Znacie odpowiedzi?

"Milionerzy". Padło pytanie za milion. Uczestnik podjął trudną decyzję

Pan Sławomir w trakcie gry szedł jak burza. Uczestnik nie miał sobie równych. Podczas swojej przygody z "Milonerami" bohater odcinka wykorzystał aż cztery koła ratunkowe. Było jednak warto. W najnowszej odsłonie programu podekscytowany uczestnik usłyszał pytanie za milion złotych! Brzmiało: "'Jak mistrzowie łakoci wprzody podarują, gdy kształtnie w obiecadło chłopięta wprawują'. Obiecadło, czyli?". Dla bohatera przygotowano cztery możliwe warianty:

  • A. abecadło, 
  • B. uroczyste przyrzeczenie, 
  • C. zaokrąglenia ciała, 
  • D. wszeteczeństwo.

Pan Sławomir nie krył zaskoczenia. Przyznał, że po głowie chodzą mu odpowiedzi "C." oraz "D.". Po chwili namysłu doszedł do pewnych wniosków. Nie chciał ryzykować. Stwierdził, że 500 tysięcy złotych to również zadowalająca kwota. Uczestnik na tym etapie zakończył swoją grę. Prawidłowa odpowiedź na pytanie to A - gdyż obiecadło to dawne słowo określające abecadło czy alfabet. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii na górze strony. 

"Milionerzy". Tak wyglądała droga pana Sławomira do miliona. Musiał się zmierzyć z różnymi pytaniami

Pan Sławomir fenomenalnie poradził sobie z różnymi kategoriami w programie "Milionerzy". Dla uczestnika żadna z kategorii nie była wyjątkowo trudna. W trakcie gry padały ciekawe pytania. Jedno z nich brzmiało: "Która z wymienionych jako pierwsza kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?". Dla mężczyzny przygotowano cztery możliwe warianty: A: Pelagia Majewska, B: Amelia Earhart, C: Jadwiga Piłsudska, D: Stefania Wojtulanis. - Córka marszałka chyba nie pokonała jako pierwsza samotnie Atlantyku. Nie słyszałem, żeby Polka tego dokonała. Amelia Earhart jest najbardziej znana - stwierdził od razu pan Sławomir i poprosił o zaznaczenie opcji "B.". Jak można się domyślić, była ona poprawna. Jak oceniacie grę bohatera? ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Pod galaretkę z żelatyną nie nadają się surowe... W ruch poszło koło ratunkowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.