"Milionerzy". Padło pytanie o pierwszą kobietę pilot, która pokonała samotnie Atlantyk. "Dowiedzmy się czegoś nowego"

W 726. odcinku "Milionerów" wystąpił pan Sławomir. Mężczyzna całkiem nieźle sobie radził, aż nagle natknął się na pewne trudności. Czy udało mu się wybrnąć z patowej sytuacji?

W jednym z ostatnich odcinków teleturnieju "Milionerzy" uczestniczka musiała zmierzyć się z pytaniem o "Ćottogram". Pani Małgorzata Golonka z Krakowa, która na co dzień pracuje jako kierowniczka zespołu, miała nie lada dylemat, bo nie zostało jej żadne koło ratunkowe. W pytaniu chodziło mieszkańców miasta w południowo-wschodnim Bangladeszu - Ćottogramu. Zobaczcie, jak uczestniczka poradziła sobie z tym zagadnieniem. W kolejnym odcinku zmierzył się pan Sławomir. Mężczyzna miał przed sobą nie lada wyzwanie. Jak sobie poradził?

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Sławomir szedł przez pytania jak burza. Na tym zagadnieniu myślał, że się zaskoczy

W 726. odcinku "Milionerów" grę rozpoczął Sławomir Świątecki, który z wykształcenia jest historykiem i lingwistą... samoukiem. Gracz posługuje się językiem indonezyjskim, perskim i rumuńskim. Pan Sławomir przez kilka lat mieszkał w Rumunii. - To jest kraj bardzo podobny do Polski. Charakter Rumunów też jest troszkę podobny. Podobne przejścia historyczne - podkreślił gracz. Przed przerwą reklamową padło pytanie o 75 tysięcy złotych. Dotyczyło pierwszej kobiety pilot w historii, która pokonała Atlantyk. 

Która z wymienionych jako pierwsza kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?

  • A: Pelagia Majewska
  • B: Amelia Earhart
  • C: Jadwiga Piłsudska
  • D: Stefania Wojtulanis

Siedzący na przeciwko Huberta Urbańskiego pan Sławomir od razu zdecydował, aby odrzucić wariant "C". - Córka marszałka chyba nie pokonała jako pierwsza samotnie Atlantyku. Nie słyszałem, żeby Polka tego dokonała. Amelia Earhart jest najbardziej znana - stwierdził gracz i zaznaczył wariant "B". - Ewentualnie dowiedzmy się czegoś nowego - podkreślił. Jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę, bo odpowiedź okazała się prawidłowa. Wiedzieliście, którą odpowiedź wybrać?

'Milionerzy''Milionerzy' fot. mat. prasowe

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 711. odcinku do gry przystąpił pan Kamil. Mężczyźnie całkiem nieźle szło, dopóki nie natknął się na pytanie o wiersz Kazimierza Wierzyńskiego. Wykorzystał przy nim aż dwa koła ratunkowe. Niestety, finalnie nie udało mu się zaznaczyć prawidłowej odpowiedzi. Z kolei, w 710. odcinku grę kontynuował pan Jakub. Uczestnik usłyszał pytanie za ćwierć miliona z dziedziny historii. W przypływie impulsu mężczyzna postanowił zaryzykować. Tym razem nie opłaciło się to jednak. Studio opuścił bogatszy o gwarantowane 40 tys. zł. Natomiast, w 708. odcinku mogliśmy śledzić zmagania pani Dominiki. Geograficzne zagadnienie dostarczyło jej dreszczyku emocji. Aby na nie odpowiedzieć, wykorzystała aż trzy koła ratunkowe. Ostatecznie udało jej się jednak udzielić prawidłowej odpowiedzi i mogła kontynuować grę. Jesteście fanami "Milionerów"? Premierowe odcinki programu można oglądać od wtorku do czwartku, o godzinie 20:55. ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Michałowski i Szczęsny mocno się zawstydzili. Rozłożyli ręce na banalnym pytaniu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.