"MasterChef Nastolatki". Uczestniczka trafiła do szpitala. Jej mama organizuje zbiórkę. "Proszę o modlitwy"

16-letnia Martyna Wzorek z programu "MasterChef Nastolatki" trafiła do szpitala. Uczestniczka od dziecka zmaga się z nieuleczalną chorobą.

W marcu zadebiutował nowy program "MasterChef Nastolatki". W skład jury wchodzą: Dorota Szelągowska, Michel Moran oraz Tomasz Jakubiak. Za kulisami nastolatków dopinguje popularny influencer kulinarny, Rozkoszny. Jedną z uczestniczek formatu była Martyna Wzorek z Kielc, która odpadła w piątym odcinku. Dała się jednak poznać widzom z dobrej strony, dlatego decyzja o tym, że opuści program, bardzo ich zasmuciła. "Moja faworytka", "Najlepsza uczestniczka", "Czekamy na twój udział w dorosłym "MasterChefie" - pisali w komentarzach. Martyna Wzorek wyjawiła w telewizji, że od dziecka choruje na mukowiscydozę. 

Zobacz wideo Matteo Brunetti opowiedział o knajpie Lewandowskiego. "Klęska"

"MasterChef Nastolatki". Martyna Wzorek w szpitalu. "Zmiany w płucach"

Mama Martyny Wzorek niedawno zorganizowała zbiórkę pieniężną dla swojej córki. Opisała dolegliwości związane z chorobą, którą zdiagnozowano u uczestniczki "MasterChef Nastolatki" w wieku dziewięciu lat. Niestety mukowiscydoza "zdążyła zrobić w organizmie Martyny totalne spustoszenie". Z czym zmaga się 16-latka? "Zmiany w płucach, ciągła zbyt niska waga w porównaniu do rówieśników, niższy wzrost, postępująca marskość wątroby, zdiagnozowana cukrzyca CFRD po dwóch latach od diagnozy mukowiscydozy odbierały po kolei chęć życia, znajomych, coraz częściej sięgały po młody organizm, podcinały skrzydła, każąc leżeć samotnie w szpitalnej sali z mnóstwem wenflonów i kolejnymi ograniczeniami" - napisała mama uczestniczki.

Obecnie Martyna Wzorek czeka na przeszczep wątroby. Niestety choroba daje się mocno we znaki uczestniczce. 16-latka niedawno trafiła do szpitala, o czym poinformowała w opisie zbiórki jej mama. "Aktualna dieta wysokokaloryczna przestała wystarczać i lekarze muszą wdrożyć dożywianie pozajelitowe. Obecnie Martyna przebywa w szpitalu, oczekując na założenie dojścia. Po kilku tygodniach nauki funkcjonowania z nowymi obowiązkami - wyjdzie do domu" - czytamy. Kobieta zaapelowała do internautów. "Proszę was wszystkich o wsparcie i modlitwy" - pisała. Zbiórka została udostępniona przez stację TVN w mediach społecznościowych. 

 

"MasterChef Nastolatki". Martyna Wzorek dodała zdjęcie ze szpitala. "Trzymajcie kciuki"

Martyna Wzorek postanowiła odezwać się do obserwatorów i zamieściła na InstaStories zdjęcie ze szpitala. "Właśnie czekam na bloku operacyjnym na zabieg. Będę mieć zakładany cewnik Broviaca - dożywianie pozajelitowe. Trzymajcie kciuki" - napisała w mediach społecznościowych. ZOBACZ TEŻ: Mariusz Sabiniewicz zmagał się z rakiem trzustki. Niemal do końca grał Norberta w "MjM". Mówił o życiu w ciągłym strachu

Martyna Wzorek na InstagramieMartyna Wzorek na Instagramie Fot. @martyna.w.quchni / Instagram

Oglądasz "MasterChef Nastolatki"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.