MasterChef

MasterChef

„MasterChef” to program kulinarny emitowany na antenie TVN od 2002 roku. Dotychczas zrealizowano pięć polskich edycji programu. Wygraną jest tytuł Mistrza Kuchni, nagroda pieniężna oraz możliwość wydania książki kucharskiej.


Nazwa programu: „MasterChef”
Data premiery polskiej: 2 września 2012
Liczba serii: 5
Liczba odcinków: 69
Stacja telewizyjna: TVN
Jury: Magdalena Gessler, Michel Moran, Anna Starmach
Czas trwania odcinka: około 45 minut
Facebook: facebook.com/MasterChefTvn
Instagram: @masterchef_tvn

O programie „MasterChef”

Pierwszy odcinek programu „MasterChef” został wyemitowany w 1990 roku. Przez 27 lat od premiery stworzono miejscowe edycje programu w 35 krajach na całym świecie.
Premiera polskiej edycji odbyła się 2 września 2012 roku, do tej pory nagrano 5 sezonów programu. Realizacją programu zajmuje się telewizja TVN. Kolejne serie show pojawiają się na antenie stacji TVN każdej jesieni.
W jury polskiej edycji programu zasiadają: restauratorka i osobowość medialna Magdalena Gessler, autorka książek kulinarnych Anna Starmach oraz mistrz kuchni Michel Moran.
Podczas castingów i pierwszych odcinków programu wybieranych jest czternastu najlepszych uczestników, którzy następnie rywalizują o tytuł Mistrza Kuchni. Poza tytułem Mistrza, nagrodą jest 100 tysięcy złotych oraz kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej. W pierwszej edycji wyemitowano 13 odcinków, w pozostałych po jednym odcinku więcej.

Dotychczasowi zwycięzcy i odcinek specjalny

Pierwszą polską edycję programu „MasterChef” wygrała Barbara Ritz. Drugie miejsce zajęła Kinga Paruzel, która pomimo tego, że nie wygrała programu to również otworzyła sobie drogę do kariery kulinarnej. Obecnie często występuje w programach telewizyjnych oraz internetowych, w których prezentuje swoje dania.
Kolejnymi wygranymi były Beata Śniechowska i Dominika Wójciak. Czwartą edycję wygrał Damian Kordas, natomiast piątą zwyciężyła Magdalena Nowaczewska.
W lutym 2017 roku został wyemitowany specjalny odcinek programu „MasterChef Najlepsi”. Wystąpiło w nim pięć drużyn złożonych z najlepszych uczestników wszystkich polskich edycji programu „MasterChef” oraz pierwszej edycji „MasterChef Junior”. Wygraną były statuetki oraz nagroda pieniężna, która została przeznaczona na cele charytatywne.

masterchef

Więcej o:

masterchef