"MasterChef" to jeden z najpopularniejszych programów kulinarnych w polskiej telewizji. Za nami finał 14. edycji uwielbianego przez widzów formatu, który wyemitowano 23 listopada. Po wielu tygodniach zmagań uczestników w końcu wyłoniono osobę, która otrzymała zaszczytny tytuł "Mistrza Kuchni". W finale, który zorganizowano w Andaluzji zmierzyły się ze sobą trzy kobiety - Wiktoria, Ania i Sylwia. Zwyciężczynią 14. sezonu programu została Wiktoria Nawara. Co o niej wiemy?
W finale programu "MasterChef" pojawił się wyjątkowy gość. Do odcinka z finalistkami zaproszono szefa Juana Luisa Fernándeza. Uczestniczki musiały odtworzyć danie mistrza kuchni. W ostatniej konkurencji dwie panie miały okazję przygotować swoje autorskie menu degustacyjne. Rywalizacja była bardzo zacięta i szanse wyrównane, ale ostatecznie to właśnie Wiktoria Nawara zwyciężyła. 24-latka pochodzi z Wrocławia i na co dzień studiuje ekonomię. Gotowanie jest jedną z jej największych pasji. Największym marzeniem uczestniczki jest nauka w prestiżowej szkole gastronomicznej Alma Scuola di Cucina w miejscowości Colorno we Włoszech. Wiktoria chciałaby także nauczyć się języka włoskiego. Jak na ogłoszenie zwycięzcy zareagowali widzowie show? Wygląda na to, że się nie zawiedli. "Gratulacje Wika, wspaniała droga w programie, zwycięstwo Ci się należało", "Szczerze wierzyłam, że wygrasz", "Ogromne gratulacje, kibicowałam od początku", "Nie mogło być inaczej" - czytamy.
Na początku listopada w programie "MasterChef" w wyjątkowy sposób wyróżniono Tomasza Jakubiaka, który był związany z programem. Kucharz chorował na nowotwór i zmarł 30 kwietnia 2025 roku. Do udziału w programie zaproszono jego żonę, Anastazję, która oceniała potrawy uczestników. "Powiedzieć, że Tomek kochał jedzenie, to tak jak nic nie powiedzieć. (...) Proste smaki w najlepszym wydaniu. Steki, żeberka, boczek w każdej postaci. Dobra kiełbaska podsmażona z cebulką, ale królem kuchni był kotlet mielony. Mógł go jeść codziennie" - podkreśliła i tym samym zapowiedziała konkurencję. Zadaniem uczestników było przygotowania własną interpretację słynnych klopsików Jakubiaka. Jak sobie poradzili? Więcej zobaczysz tutaj: Widzowie "MasterChefa" wzruszeni hołdem dla Jakubiaka. "Oglądam i ryczę"
Armagedon po występach gwiazd podczas mundialu. Widzowie nie certolą się w komentarzach
Melania Trump na trybunach podczas Mundialu. Jednak to królowa Letizia skradła show
Lipińska odpaliła się po wecie prezydenta Nawrockiego. Nie wytrzymała, gdy dostała tę wiadomość
Nietypowe zachowanie Donalda Trumpa po finale mundialu. Szef FIFA interweniował
Majkowska odeszła z Ich Troje. Dopiero po latach zdradziła się, co się stało
Rok temu przyłapali ich na koncercie Coldplay. Wiadomo, jak teraz wygląda ich życie
O tym zdjęciu Yamala i Messiego mówią wszyscy. Wreszcie poznaliśmy jego historię
Tak naprawdę wygląda rajskie życie Kingi Rusin. Piróg się wygadał
Taką emeryturę ma Lech Wałęsa. Nie jest zadowolony. "Jakbym był, to bym jeździł na rybki"