Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska jest polską dziennikarką, scenarzystką i projektantką wnętrz. Jest znana z prowadzenia takich programów jak „Pytanie na śniadanie”, „Domy gwiazd” i „Dorota Was urządzi”. Przez jedenaście lat była związana ze znanym muzykiem Adamem Sztabą.

Imię i nazwisko: Dorota Szelągowska
Data urodzenia: 26 września 1980
Miejsce urodzenia: Trypolis
Zawód: dziennikarka, projektantka wnętrz, scenarzystka
Facebook: facebook.com/szelagowska.dorota
Instagram: @dotindotin
Blog: dorotaszelagowska.pl

Dorota Szelągowska – kariera

Dorota Szelągowska rozpoczęła karierę w telewizji w 1998 roku. Prowadziła wtedy program dla młodzieży „Rower Błażeja”. W późniejszym czasie prowadziła inne programy emitowane na antenie telewizji TVP1 i TVP2, takie jak: „Pytanie na śniadanie” i „Polskie lato”. Prowadziła również program „Dietosfera” emitowany w telewizji Kuchnia TV.
Była gospodarzem programów związanych z aranżacją wnętrz, w których pokazywała swoim widzom, jak mieszkają znane i lubiane osoby znane z show biznesu: „Dach nad gwiazdami”, „Hotelove” i „Domy gwiazd”.
Okazjonalnie prowadziła programy „Wielkanocne metamorfozy Doroty” i „Weekendowe metamorfozy Doroty”.

W 2014 roku rozpoczęła pracę nad swoim własnym programem emitowanym na antenie telewizji TVN Style pt. „Dorota Was urządzi”. W programie z pomocą ekipy remontowej Dorota przeprowadza metamorfozę mieszkania bohaterów odcinka. Od 2016 roku prowadzi programy „Polowanie na mieszkanie” i „Polowanie na kuchnię”.

Poza prowadzeniem programów telewizyjnych Dorota Szelągowska pisze felietony do wielu magazynów, między innymi: „Pani”, „Olivia”, „Maleman” i „Polska The Times”. Dorota zajmuje się również projektowaniem wnętrz.

Oprócz tego jako scenarzystka pracowała przy produkcji programów emitowanych na antenie telewizji TVN, takich jak: „Dzień Dobry TVN”, „Taniec z gwiazdami” i „Moja krew”. W jej bogatym dorobku jest również rola szefa produkcji festiwalu TOPtrendy oraz praca przy produkcji teledysków znanych polskich artystów.

Dorota Szelągowska – życie prywatne

Dorota Szelągowska bardzo chroni swoje życie prywatne i niechętnie o nim opowiada. Wiadomo jednak, że dziennikarka przez 11 lat była związana z muzykiem Adamem Sztabą. Para rozstała się po dwóch latach małżeństwa. Po zakończeniu związku ze Sztabą, Szelągowska jeszcze bardziej zaangażowała się w prowadzone przez siebie projekty i nie rozpaczała długo. Jakiś czas po rozstaniu przyznała, że jest w nowym związku. Mieszka z partnerem i dzieckiem i jest bardzo szczęśliwa.

dorota szelągowska

Więcej o:

dorota szelągowska

Copyright © Agora SA