"Milionerzy". Który alfabet ma 21 znaków podstawowych? Uczestniczka chłodno dedukowała

W 616. odcinku "Milionerów" mogliśmy przyjrzeć się grze pani Klaudii. Przełomowym momentem była dla uczestniczki odpowiedź na pytanie za sumę gwarantowaną. Sprawdźcie, jak jej poszło.

W 616. odcinku "Milionerów" w fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego usiadła pani Klaudia, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego zawodowo zajmująca się analityką do spraw ryzyka produktów. Uczestniczka mogła pochwalić się bardzo dobrą taktyką - na wszystkie pytania odpowiadała z niebywałym spokojem i wykorzystała jedno koło ratunkowe.

'Milionerzy' "Milionerzy". Pani Olga wyprzedziła Urbańskiego. To się dopiero zdziwiła

"Milionerzy". Który alfabet ma 21 znaków podstawowych, wśród których nie ma J, K, W, X oraz Y, bo służą one głównie do zapisu wyrazów pochodzenia obcego?

  • A. angielski
  • B. niemiecki
  • C. francuski
  • D. włoski

Pani Klaudia do pytania podeszła na chłodno. W pamięci zaczęła odszukiwać wyrazy zapisane w podanych językach. W końcu zdecydowała się na zaznaczenie ostatniego wariantu.

'Milionerzy' "Milionerzy". Pytanie o poranek. Intuicja zawiodła panią Joannę

"Milionerzy". Który alfabet ma 21 znaków podstawowych, wśród których nie ma J, K, W, X oraz Y, bo służą one głównie do zapisu wyrazów pochodzenia obcego? Znamy odpowiedź

Okazało się, że odpowiedź udzielona przez absolwentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego była prawidłowa. To właśnie w języku włoskim nie znajdziemy takich liter, jak J, K, czy W. Po wygraniu sumy gwarantowanej pani Klaudia usłyszała gong, który powiadamia o końcu czasu antenowego. Jej zmagania z kolejnymi pytaniami zobaczymy w odcinku 617.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

Pan Łukasz, uczestnik 612. odcinka "Milionerów", natrafił na problemy już na początku walki o główną wygraną. Czy hurgot różni się od hurkotu? Pomogła publiczność.

Uczestnik 611. epizodu "Milionerów" miał z kolei trudności z odpowiedzeniem na pytanie o proste kwestie geograficzne. Niezawodna okazała się pomoc przyjaciela.

Co po stawie pływa i kaczka się nazywa? To pytanie rozłożyło pana Zbigniewa na łopatki. Pomogło mu koło ratunkowe i dopisało szczęście.

Więcej o: