"Milionerzy". Pani Kinga szła jak burza. Poległa na cytacie z dzieła polskiego pisarza

W 608. odcinku "Milionerów" wystąpiła pani Kinga, znawczyni języków. Od samego początku gry była pewna siebie. Znała odpowiedź niemal na każde pytanie. Jak się okazało, pokonał ją cytat.

608. odcinek "Milionerów" przyniósł nieoczekiwany zwrot akcji. Początkowo Pani Kinga nie miała sobie równych. Wspierała ją kuzynka Ilona. Uczestniczka świetnie poradziła sobie z pytaniami. W programie wykorzystała dwa koła ratunkowe. W przypadku jednego pytania postanowiła zaryzykować i zaufać intuicji. Niestety, szybko tego pożałowała. 

Hubert Urbański w programie 'Milionerzy'"Milionerzy". Kim jest "ten, bez którego nic się nie zrobi?"

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Pytanie o znanych polskich pisarzy

Niestety, pani Kinga nie znała odpowiedzi na wszystkie pytania. Pierwsze problemy napotkała przy zagadnieniu o stygmatykach. Brzmiało ono: "Którzy święci zasłynęli jako stygmatycy?". Dla uczestniczki zostały przygotowane cztery możliwe odpowiedzi:

  • A. Jan Bosko i Ignacy Loyola
  • B. Stanisław Kostka i Andrzej Bobola
  • C. Ojciec Pio i Franciszek z Asyżu
  • D. Brat Albert i Maksymilian Kolbe

W wyborze tej odpowiedzi pomogła jej publiczność. Poprawną opcją była C. "Ojciec Pio i Franciszek z Asyżu". Pani Kinga grała dalej. W dalszej części gry wykorzystała jeszcze koło ratunkowe "pół na pół". Do dyspozycji został jej jedynie telefon do przyjaciela. W grze o 20 tysięcy złotych zamiast pytania pojawił się cytat. Uczestniczka miała wskazać, z jakiej powieści on pochodzi. Brzmiał: "Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna (...) A wszystko bajka wierutna". Cztery odpowiedzi prezentowały się następująco: 

  • A. "Wesele" Wyspiańskiego
  • B. "Zemsta" Fredry
  • C. "Tango" Mrożka
  • D. "Trans-Atlantyk" Gombrowicza

Pani Kinga zaczęła się zastanawiać. Odrzuciła odpowiedź A. Chciała dojść do poprawnej opcji drogą dedukcji. 

Jakbym miała strzelać, to na Gombrowicza (...). Z tym słowem "wierutna" to mi się bardziej kojarzy nowoczesny tekst - zastanawiała się uczestniczka.

Pani Kinga postanowiła zaufać swojej intuicji. Wybrała odpowiedź D. Jak się okazało, prawidłowa była odpowiedź A, którą bohaterka odcinka wykluczyła na początku. Niestety, na tym pytaniu skończyła się przygoda pani Kingi z programem. 

Hubert Urbański w programie 'Milionerzy'"Milionerzy". Co produkowała fabryka "Łucznik"? Uczestniczka zaryzykowała

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Gwiazdy zmierzyły się w specjalnym odcinku. Padło pytanie za pół miliona. W ruch poszło koło

Więcej o: