"Milionerzy". Które gatunki węży zaklina zaklinacz węży? Zagmatwane, ale uczestnik znalazł odpowiedź w... pytaniu

Czasami bywa tak, że z pozoru łatwe pytanie wymaga dłuższej analizy, by udzielić poprawnej odpowiedzi. Czy pan Jakub podołał w "Milionerach" pytaniu o wężach?

Więcej odpowiedzi na ciekawe pytania z "Milionerów" znajdziecie w naszym boksie na gazeta.pl.

W 501. odcinku "Milionerów" przygodę z teleturniejem kontynuuje pan Jakub. Mężczyzna rozpoczął grę w poprzednim odcinku show. W nowym odcinku Hubert Urbański miał przygotowane kolejne pytania dla uczestnika. Pierwsze z nich dotyczyło węży. Uczestnik wykazał się sprytem?

Indyjscy zaklinacze węży najczęściej wykorzystują w swoich pokazach:

  • A: kobry indyjskie
  • B: anakondy
  • C: węże koralowe
  • D: grzechotniki diamentowe

Pan Jakub zauważył, że nie musi korzystać z kół ratunkowych, ponieważ podpowiedź zawarta jest w... samym pytaniu. Skupił się na tym, w jakim obszarze wspomniani zaklinacze szerzyli swoją działalność. W rozmowie z prowadzącym, głośno zastanawiał się, które gatunki węży pochodzą z innych zakątków świata. 

Tutaj zdecydowanie mogę podpowiedzi szukać w pytaniu, bo mówimy o indyjskich zaklinaczach, czyli pytanie: jakie rodzaje węży występują na subkontynencie indyjskim? Zaklinacze raczej nie podróżowaliby po innych krajach, żeby te węże sprowadzać do Indii i dopiero tam je zaklinać. Wydaje mi się, że anakondy to są dość duże węże z Ameryki Południowej. Grzechotniki kojarzą mi się z Ameryką Północną - analizował w studiu.

W końcu kilku chwilach rozmyślań podjął decyzję i postawił na odpowiedź A. kobry indyjskie. Hubert Urbański bez zbędnego przedłużania poinformował uczestnika, że zaznaczył prawidłowy wariant. To pozwoliło panu Jakubowi zmierzyć się z kolejnymi pytaniami. Znaliście odpowiedź na to pytanie?

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo
Więcej o: