Była z synem premiera, skończyła 2 kierunki studiów, uwielbiała kempingi. Historia Ireny Strasbuger

Była żoną prowadzącego "Familiady" przez ponad 30 lat. Karol Strasburger nie był jej pierwszą miłością, ale z pewnością największą. Podróżowała z nim po całym świecie i zaraziła sportowym trybem życia. Pochodziła z zamożnej rodziny, jednak nie liczyła na pomoc rodziców i stawiała na dobre wykształcenie. Irena Strasburger zmarła w nocy z 9 na 10 grudnia.
Irena Strasburger Irena Strasburger FORUM

Irena Strasburger

Irena Strasburger wychowała się w zamożnym domu. Jak podaje portal Film.interia.pl, jej ojciec był właścicielem dużej sieci pralni na Śląsku. Chociaż mogła związać przyszłość z rodzinnym biznesem, postanowiła znaleźć swój pomysł na życie i poszła na studia. Z powodzeniem ukończyła hotelarstwo i turystykę w Katowicach, a także ekonomię w Krakowie.

Irena StrasburgerFORUM

Irena Strasburger Irena Strasburger FORUM

Irena Strasburger

Była nie tylko kobietą zdolną i pracowitą, ale także piękną. Wyszła za mąż za plastyka Andrzeja Kendę, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po pewnym czasie rozwiodła się z Kendą dla kierowcy rajdowego, Andrzeja Jaroszewicza, syna ówczesnego premiera, Piotra Jaroszewicza.

Młody Jaroszewicz zobaczył ją w jednej z restauracji w Sopocie. Podszedł, a była wtedy z mężem, i oznajmił: "Zakochałem się w niej. Będzie moja". Irenie nie przeszkadzało, że wybranek miał opinię imprezowicza i kobieciarza. Wzięli ślub. Na weselu bawiło się kilkaset osób, a teść, premier, przyjął ją bardzo ciepło. Twierdził, że przypomina mu nieżyjącą już matkę Andrzeja - pisało tak w 2011 roku "Życie na gorąco".

Andrzej JaroszewiczScreen z Facebook.com/AndrzejJaroszewicz

Irena i Karol Strasburger Irena i Karol Strasburger EAST NEWS/ZENON ZYBURTOWICZ

Irena Strasburger

Związek z Jaroszewiczem skończył się, kiedy ten zakochał się w Maryli Rodowicz. Irena nie leczyła długo złamanego serca. Na jednym z przyjęć organizowanym przez przyjaciół poznała Karola Strasburgera.

Ukradkowe spotkania, telefony. Zajmowała się ekonomią i trochę modą. Fascynowała mnie jej osobowość. No i powstał związek, który jest zbudowany na dorosłości uczucia, wspólnych zainteresowaniach, potrzebach. Uprawiamy wspólnie sporty, jeździmy na nartach, dużo na kempingi. Lubimy być ze sobą i staramy się wszystko robić razem - powiedział Strasburger Se.pl.

Irena Strasburger, Karol StrasburgerKAPiF

Irena i Karol Strasburger Irena i Karol Strasburger REPORTER/Fotek/Reporter

Irena Strasburger

Para, pytana o przepis na udany związek, mówiła, że trzeba się troszczyć o siebie nawzajem, szukać kompromisów i nie stawiać sobie wymagań, którym byłoby ciężko sprostać. Chociaż tworzyli bardzo zgrany duet, nigdy nie podjęli decyzji o powiększeniu rodziny.

Ciągle nie miałem na to czasu, a teraz trochę żałuję - powiedział prowadzący "Familiady" w wywiadzie dla "Świat&Ludzie". - Wtedy nie było to dla mnie ważne. Ale nie ma co gdybać, tak się ułożyło i tyle.

Irena Strasburger, Karol StrasburgerKAPiF

Irena i Karol Strasburger Irena i Karol Strasburger KAPiF

Irena Strasburger

Irena Strasburger prowadziła bardzo aktywny tryb życia, była w świetniej formie. Jej stan zdrowia pogorszył się nagle w wakacje. Bóle kręgosłupa nasilały się z miesiąca na miesiąc. W listopadzie czuła się już na tyle źle, że musiała zostać w szpitalu na obserwacji.

arol bardzo się martwi. Jakiś czas temu jego żona trafiła do
szpitala. Sprawa wygląda poważnie. Nawet Jerzy Bończak, z którym gra w
tej chwili w spektaklu "Prawda" w Teatrze Palladium, zaproponował mu,
by zrobił sobie przerwę. By nie grał teraz w komedii. Karol jednak się
nie zgodził - mówi nasz informator.
Karol bardzo się martwi. Jakiś czas temu jego żona trafiła do szpitala. Sprawa wygląda poważnie. Nawet Jerzy Bończak, z którym gra w tej chwili w spektaklu "Prawda" w Teatrze Palladium, zaproponował mu, by zrobił sobie przerwę. By nie grał teraz w komedii. Karol jednak się nie zgodził - mówił kilka tygodni temu informator Se.pl.

Irena Strasburger, Karol StrasburgerFORUM

Irena i Karol Strasburger Irena i Karol Strasburger EAST NEWS/VIPHOTO

Irena Strasburger

Irena Strasburger miała 66 lat.

Dla Karola Strasburgera to prawdziwy dramat - pisał portal Fakt.pl.
Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną śmierci Ireny Strasburger oraz
gdzie i kiedy zostanie pochowana.

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci oraz gdzie i kiedy zostanie pochowana.

Karol Strasburger, Irena StrasburgerKapif