Eminem

Eminem

Eminem jest amerykańskim raperem. Karierę rozpoczął w 1996 roku, jednak dużą popularność zdobył w 1999 roku za sprawą albumu "The Slim Shady LP". Za utwór "Loose Yourself" raper dostał Oscara. Artysta był dwukrotnie żonaty. Zmagał się z uzależnieniem od leków, był z tego powodu na odwyku.

Imię i nazwisko: Marshall Bruce Mathers III
Pseudonim: Eminem, Slim Shady, M&M
Data urodzenia: 17 października 1972
Miejsce urodzenia: St. Joseph
Zawód: raper, aktor, producent muzyczny
Gatunek muzyczny: hip – hop
Facebook: facebook.com/eminem
Instagram: @eminem

Eminem – kariera

Zainteresowanie hip-hopem zaczęło się u Eminema, gdy ten miał 14 lat. Wpłynęły na to płyta "Licensed to III" Beastie Boys i ścieżka dźwiękowa do filmu "Reckless". Początkowo przyjął pseudonim M&M. Gdy był w szkole średniej próbował swoich sił w bitwach na słowa. Gdy miał 17 lat został wyrzucony ze szkoły z powodu wagarów i złych ocen.
Debiutancki album Eminem wydał w 1996 roku, był on zatytułowany "Infinite". Płyta nie była dużym sukcesem, była źle odebrana przez krytyków i niezbyt dobrze się sprzedawała. Trzy lata później Eminem wydał swój kolejny album "The Slim Shady LP". Krążek ten przyniósł raperowi sławę i pierwszą w jego karierze Nagrodę Grammy.
Za następne dwa albumy dostał kolejne Grammy i stał się pierwszym artystą, który wygrał trzy statuetki za trzy kolejne albumy.
W 2004 roku pojawił się album "Encore" i również on został nagrodzony Grammy. W 2005 roku raper zrobił przerwę w karierze i powrócił na scenę w 2009 roku, kiedy pojawił się krążek "Relapse". Raper za utwór "Loose Yourself", wykorzystany w filmie "8. Mila", otrzymał Oscara.

Eminem – życie osobiste

Eminem dwukrotnie był żonaty z koleżanką ze szkoły średniej Kimberly Anną Scott. Para ma córkę Hailie Jade Scott urodzoną w 1995 roku. Poza tym Eminem ma dwie adoptowane córki i jest prawnym opiekunem swojego młodszego brata. Jak duża część gwiazd, Eminem miał problemy z uzależnieniami od różnych używek. Raper przyznał, że był uzależniony od leków wydawanych na receptę. W 2005 roku z powodu uzależnienia od leków nasennych Eminem był na odwyku. Cztery lata później w jednym z wywiadów wyznał, że gdy był uzależniony, myślał nawet o samobójstwie.

eminem

Więcej o:

eminem

Wypowiedzi na forum o:

eminem

 • Eminem ;pp

  Hej ;* jaka piosenka Eminema najbardziej przypadła Wam do gustu ? ;> może spodobały wam się słowa jakiejś piosenki Eminema ? możecie tutaj wyrażać się na temat Eminema i podawać tytuły piosenek które sa jednym słowem zaje****e xD moje ulubione piosenki Eminema to: - Eminem - 25 to life - Eminem -

 • Eminem

  Eminem jest siuper..........Leszczyński jeszcze bardziej siuper :). Nio, a tak na poważnie, to sądzę, że Eminem naprawdę zasługuję na taki podziw i wszelkie uznanie. Jest supeeeeeer.

 • eminem

  jak nazywa się utwór, ktory 'zapozyczyl' eminem w swoim najnowszym kawalku (spiewajace dzieci :-)

 • Eminem

  Eminem !!!!!!!!! nagrał ostatnia exstra piosenki,woguleuważam ze ostatnio jego typ byca jes o wiele lepszy niż wczesniej!:)

 • Eminem wymiata!!!

  Kto sądzi tak jak ja, że Eminem to najlepszy raper na świecie, to ręka w górę!!:-)

 • Eminem...

  Eminem-Beautiful Eminem-My dad gone crazy Eminem-Lose your self Eminem-When I'm gone to wszystko:)))

 • Eminem..

  Eminem- When Im Gone Eminem- Eminem Mockingbird Eminem- Cleanin out my closet Wszystkie piosenki Eminema są magiczne, mają w sobie to coś. Ale w tekstach tych trzech się zakochałam.

 • Eminem

  A co sądzicie o Eminemie? P.S.Błagam,nie piszcie już o tej głupiej plotce pt:"Eminem powiedział to,to czy tamto o Polakach" bo nie powiedział nigdy nic... nędzna plota rozpowszechniona tylko w Polsce...

 • Eminem

  Macie jakieś zdjęcia Eminema, na których się uśmiecha?? Wiem, że Em rzadko się uśmiecha, bo życie dało mu niezłego kopa, ale może jakieś są?? Ja znalazłam tylko coś takiego, wygląda tu tak, jakby się nawet uśmiechał:P Dawajcie linki!!

 • "Eminem Diss" - Aguilery?

  Czy "Eminem Diss" - parodia utworu Em'a to rzeczywiście dzieło Aguilery? Głos tam nie brzmi jak jej.....