Eminem

Eminem

Eminem jest amerykańskim raperem. Karierę rozpoczął w 1996 roku, jednak dużą popularność zdobył w 1999 roku za sprawą albumu "The Slim Shady LP". Za utwór "Loose Yourself" raper dostał Oscara. Artysta był dwukrotnie żonaty. Zmagał się z uzależnieniem od leków, był z tego powodu na odwyku.

Imię i nazwisko: Marshall Bruce Mathers III
Pseudonim: Eminem, Slim Shady, M&M
Data urodzenia: 17 października 1972
Miejsce urodzenia: St. Joseph
Zawód: raper, aktor, producent muzyczny
Gatunek muzyczny: hip – hop
Facebook: facebook.com/eminem
Instagram: @eminem

Eminem – kariera

Zainteresowanie hip-hopem zaczęło się u Eminema, gdy ten miał 14 lat. Wpłynęły na to płyta "Licensed to III" Beastie Boys i ścieżka dźwiękowa do filmu "Reckless". Początkowo przyjął pseudonim M&M. Gdy był w szkole średniej próbował swoich sił w bitwach na słowa. Gdy miał 17 lat został wyrzucony ze szkoły z powodu wagarów i złych ocen.
Debiutancki album Eminem wydał w 1996 roku, był on zatytułowany "Infinite". Płyta nie była dużym sukcesem, była źle odebrana przez krytyków i niezbyt dobrze się sprzedawała. Trzy lata później Eminem wydał swój kolejny album "The Slim Shady LP". Krążek ten przyniósł raperowi sławę i pierwszą w jego karierze Nagrodę Grammy.
Za następne dwa albumy dostał kolejne Grammy i stał się pierwszym artystą, który wygrał trzy statuetki za trzy kolejne albumy.
W 2004 roku pojawił się album "Encore" i również on został nagrodzony Grammy. W 2005 roku raper zrobił przerwę w karierze i powrócił na scenę w 2009 roku, kiedy pojawił się krążek "Relapse". Raper za utwór "Loose Yourself", wykorzystany w filmie "8. Mila", otrzymał Oscara.

Eminem – życie osobiste

Eminem dwukrotnie był żonaty z koleżanką ze szkoły średniej Kimberly Anną Scott. Para ma córkę Hailie Jade Scott urodzoną w 1995 roku. Poza tym Eminem ma dwie adoptowane córki i jest prawnym opiekunem swojego młodszego brata. Jak duża część gwiazd, Eminem miał problemy z uzależnieniami od różnych używek. Raper przyznał, że był uzależniony od leków wydawanych na receptę. W 2005 roku z powodu uzależnienia od leków nasennych Eminem był na odwyku. Cztery lata później w jednym z wywiadów wyznał, że gdy był uzależniony, myślał nawet o samobójstwie.

eminem

Więcej o:

eminem