Super Bowl 2022. Eminem klęknął na scenie. To bardzo ważny i symboliczny gest

Super Bowl 2022 obfitowało w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jednym z nich był gest Eminema, który symbolicznie klęknął na scenie.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Za nami Super Bowl 2022, podczas którego Los Angeles Rams na własnym stadionie pokonali Cincinnati Bengals. W przerwie meczu tradycyjnie odbyło się Halftime Show. Na scenie zaprezentowali się Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige i Kendrick Lamar. Pierwszą niespodziankę podczas występu zaserwował widzom 50 Cent, który gościnnie wykonał utwór "In da Club". Później oczy wszystkich były jednak zwrócone na Eminema. Raper wykonał wymowny gest, o którym rozpisują się media na całym świecie.

Zobacz wideo Miley Cyrus szykuje się do występu na Super Bowl

Super Bowl 2022. Eminem klęknął na scenie. To symbol walki z rasizmem

Eminem na koniec solowego występu klęknął na scenie i spuścił głowę. Był to symboliczny gest rapera. Zagraniczne media podają, że zrobił to, aby zaakcentować solidarność z Colinem Kaepernickiem.

EminemEminem Fot. Chris O'Meara / AP Photo

Zawodnik futbolu amerykańskiego jako pierwszy klęknął podczas hymnu przed meczem w 2016 r. W ten sposób wyraził protest przeciwko niesprawiedliwości rasowej i brutalności policji wobec ludności afroamerykańskiej w Stanach Zjednoczonych. Kaepernick został później wyrzucony z NFL, ale zapoczątkował trend, który kontynuują inne gwiazdy sportu.  

Dla przykładu z rasizmem w ten sposób walczy Formuła 1, na co mocno naciskał Brytyjczyk, Lewis Hamilton. W ramach kampanii #WeRaceAsOne wszyscy zawodnicy wkładają przed wyścigiem czarne koszulki, a niektórzy z nich klęczą na polach startowych.

Od początku trwania kampanii, czyli od 2020 roku, na klęczenie nie zdecydował się Max Verstappen, który w 2021 roku w ostatnim wyścigu sezonu wywalczył mistrzostwo świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.